Pop Cazın Yeni İsimlerinden Görkem Baharoğlu 30 Temmuz’da Tamirane Sahnesinde!

2005’ten bu yana yurtiçi ve yurtdışında birçok grup ve müzisyenle birlikte sahne alan ve geçtiğimiz ocak ayında Rüyadan Gerçeğe albümünü yayınlayan Görkem Baharoğlu, 30 Temmuz’da Tamirane Jazz Sessions’da sahne alacak.

Son birkaç yıldır dünya çapında özellikle ana akım isimlerden gördüğü rağbet ekstrem seviyelerde yükselen emektar tür caz ve alt başlıklarında üretim yapan Görkem Baharoğlu, yeni dönem müzik kaygılarından uzak, samimi sesi ve yorumuyla tanınıyor. “Bestelerimde blues’dan jazz’a, tango’dan swing’e uzanan armoniler yer alıyor. Sıcakkanlı tınılarda “Analog” tarzı yeniden yorumlamaya çalışıyorum. Dünya müziği artık sınırlarından arındı. Ben de tüm bu bütünselliği eklektik bir dokunuş ve lokalize bir lezzette yeniden deşifre ettiğim hissiyatındayım.” diyen Görkem Baharoğlu, dinleyen herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği veya kulağına hoş gelecek çalışmalara imza atıyor.

Görkem Baharoğlu Kimdir?

Müziğin sadece sahnesi değil, mutfağı ve akademisinde de aktif olarak çalışmalarını yürüten Görkem Baharoğlu, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Ses Mühendisliği yüksek lisansını tamamladıktan sonra geçtiğimiz yılın en popüler mekânlarından Antalya Expo’da uzun süre görev aldı ve Expo’nun kapanış gösterilerine yaptığı besteler, ses tasarımları ve enstalasyonlarla damga vurdu. Görkem Baharoğlu ayrıca Rüyadan Gerçeğe başlığıyla yayımlanan albümünde tüm vokaller, gitarlar, aranje, edit ve miksi de üstlendi. Davulları daha önce çok defa farklı gruplarda birlikte çalıştığı Bartu Özbatur ve Mehmet Ali Yalaz’ın çaldığı albümün mastering’i ise Hasan Sercan Atlı’ya ait.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.