Popüler Şarkılara Piktografik Posterler

Yeryüzündeki en doğurgan varlık; sanattır. Varoluştan bu yana yeni türler doğurmuş ve bu türleri sanatseverlere evlatlık olarak vermiştir. Sanatın evlatları olan bu türler farklı akımlara göre giyinmiş ve süslenmiştir. Ve sanat halen, postmodernizm ile süslenen yeni türler doğurmaya devam etmektedir.

İsveçli sanatçı Viktor Hertz’in piktografik poster tasarımları postmodernist görsel sanatın en iyi örneklerinden biridir. Sanatçı popüler şarkılar için piktografi sanatı ile desteklediği posterler tasarlamış. Bizce gayet yaratıcı olan bu sanat eserleri aynı zamanda eğlenceli de. Posterleri görmek için aşağıdan devam edebilirsiniz. Size tavsiyemiz, hangi şarkının posteri olduğunu okumadan önce postere bakarak şarkıyı tahmin etmeye çalışmanız. İyi eğlenceler.

 

Bünyamin Özcan

Pamukkale Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu, İngilizce Öğretmeni. Edebiyat seven, fotoğraf çeken, doğa ile içi çe olmayı seven bir Sanat Karavanı yazarı. Amatör olarak tiyatro ve pantomim ile uğraşmışlığı var. Dolayısıyla tiyatro oyunları izleyip, eleştirmeyi sever. Hayatın anlamını kitaplarda aramaya devam ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Avrupa ve Amerika’ya Aynı Anda Dokunabileceğiniz Tek Yer: Silfra

Jules Verne yazsa “ağır ol baba, yavaş gel” deriz. Arkadaş anlatsa “aynen kanka, geçenlerde bizim bahçeden de dinozor çıktı” diye...

Kapat