Project Wild Thing

Teknoloji, bizleri doğadan koparıyor. Neredeyse yetişen her yeni nesil teknolojiye bağımlı hale geliyor. İşte bunların önüne geçmek için David Bond kendini doğanın pazarlama müdür ilan edip “Project Wild Thing” adı altında bir hareket başlatmış.

Bu projenin gelişimi için çok büyük marka danışmaları ile çalışıp çeşitli eğitimler alan David Bond, ürününü pazara sunduğunda hedef kitlesinde belli bir yaş grubu olmadığı için okul öncesi eğitim merkezlerinden liselere kadar hepsine ulaşmaya çalışmış.

Bond, röportajlarında günümüz şehirlerinde gerek bizlere gerekse çocuklara ayrılan kısıtlı yaşam alanlarından yakınıyor ve çocuklarına ağaçların yerini betonların aldığı bir dünya bırakmak istemediğini dile getiriyor. Dünyanın çoğu yerinde bu amaçla etkinlikler yapılıp kamplar açılıyor ve görünen o ki Bond gibi düşünen insan sayısı oldukça fazla.

Projenin nasıl ortaya çıktığı, nasıl geliştiği ile ilgili çok güzel bir belgeseli de var. Şiddetle tavsiye ediyorum. Bu projenin, yeni nesle yapılan en büyük yatırımlardan biri olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Uzun lafın kısası, bu proje çocukları tekrar doğaya bağlıyor. İncelemek isteyenler için işte Project Wild Thing!

 

https://projectwildthing.com/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.