Ressam Pablo Picasso’nun Hayatı National Geographic’te: Picasso’yu Antonio Banderas Canlandıracak!

Dünyaca ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso’nun hayatına National Geographic’te yayınlanan ‘Genius’ adlı programda yer verilecek. Yayınlanacak hikayede ünlü ressamın yaşlılık dönemini başlarılı oyuncu Antonio Banderas canlandıracak.

20. yüzyıl sanatının en iyi bilinen isimlerinden biri olan ressam Pablo Picasso’nun hayatı, geçtiğimiz nisan ayında National Geographic’te yayınlanmaya başlayan ‘Genius’ adlı program dahilinde izleyiciyle buluşacak. Genius, her sezon farklı bir bilim adamının hayatını ekranlara taşıyor. Geçtiğimiz sezon Albert Einstein’ın hayatını anlatan yapım 10 bölümden oluşmuş, Einstein’ın gençliğini Johnny Flynn, olgunluk dönemini ise Geoffrey Rush canlandırmıştı.


Bu sezon ‘Genius’ın seçtiği isim Pablo Picasso’nun da gençliği ve yaşlılık dönemi farklı oyuncular tarafından canlandırılacak. Picasso’nun olgunluk-ytyaşlılık dönemini başarılı oyuncu Antonio Banderas’ın canlandıracağı belirtilirken sanatçının gençlik dönemine hangi oyuncunun hayat vereceği ise henüz bilinmiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.