Roger Waters The Wall Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı

İngiliz rock grubu olan Pink Floyd’un solist ve gitaristi Roger Waters’ın 2010 ve 2013  yılları arasında verdiği 219 konserinin kayıtları film haline getirilmişti.

Roger Waters the Wall filminin ilk fragmanı sosyal medyada yayınlandı. İlk gösterimi Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapılan bu film, 219 konserde kaydedilmiş özel görüntülere sahip. Roger Waters The Wall filmi bütün dünya ile aynı anda Türkiye’de de 29 Eylül’de vizyona giriyor. Merakla beklenen filmin İstanbul ve Ankara’da gösterime girmesi bekleniyor. Roger Waters The Wall, 1982 yılında çekilen, yönetmenliğini Alan Parker’ın üstlendiği Pink Floyd The Wall filminin ardından “The Wall” ismiyle çekilen ikinci film olmuştur.

roger-waters-the-wall1
Film, Roger Waters’ın 2010-2013 yılları arasında gerçekleşen “The Wall” turnesine ait görüntülerden ve röportajlardan oluşuyor. Yönetmen ve senarist koltuğunda turnenin prodüktörü Sean Evans ve Roger Waters yer alıyor. Filmde, grubun konserlerinde kullandığı ‘Duvar’ın yapılışına dair ayrıntıların da olacağı belirtildi.

roger-waters-the-wall3
Roger Waters ülkemize Gezi Parkı eylemlerinin sürdüğü 2013 yılında gelmiş, konserinde yaptığı sahne şovları ile büyük etki yaratmıştı.

DUNYANIN EN BUYUK PRODUKSIYONU OLARAK KABUL EDILEN THE WALL TURNESI KAPSAMINDA ITU ARENADA SAHNEYE CIKAN ROGER WATERS JAYRANLARINI COŞTURDU (FOTO: ISTANBUL DHA)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.