Roger Waters, The Wall’un Türkçe Hakkını Down Sendromlu Gençlere Verdi

Dünyaca ünlü İngiliz müzisyen Roger Waters, Another Brick in The Wall şarkısının Türkçe hakkını down sendromlu gençlere ücretsiz verdi.

Unutulmaz şarkılara imza atan sanatçı Roger Waters, İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı’ndaki down sendromlu gençlere The Brick in The Wall şarkısının Türkçe versiyonunu iki yıl boyunca ücretsiz söyleme hakkı verdi.

İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı, önemli bir projeye imza attı. Down sendromlu, otizmli ve mental farklılığı bulunan bireylerin seslerini sanatla duyurmalarını sağlayacak proje için koordinatörler Roger Waters’a ulaşmaya çalıştı. Waters’ın müzik şirketi ile menajerine gönderilen mailde hem proje anlatıldı hem de down sendromlu gençlerin zeybek oynayıp ‘Roger Amca’ya selam olsun’ dedikleri video Waters ile paylaşıldı.

Maile 1,5 ay sonra dönüş yapan sanatçı, şarkının Türkçe hakkını iki yıllığına ücretsiz vereceğini söyledi ve şarkı sözlerinin Türkçe versiyonunu görmek istedi. Sözlerin Hakan Kural tarafından yazılan ‘Yaşam Hakkı – Duvar’ Waters’ın da onayıyla down sendromlu gençler tarafından seslendirildi.

Down sendromlu gençler tarafından bir de klip çekilen şarkı, 17 Nisan’da dinleyiciyle buluşacak.

Klip yayınlanana kadar:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.