Rolling Stones’tan Yeni Albüm: ‘Blue and Lonesome’!

Efsanevi müzik grubu Rolling Stones, yeni blues albümü ‘Blue and Lonesome’ı piyasaya çıkardı.

1962’de İngiltere’de kurulan efsanevi rock müzik grubu Rolling Stones, 2005 yılında çıkardıkları  ‘A Bigger Bang’ albümünün ardından, hayranlarını sevindiren ‘Blue and Lonesome’ı geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkardı. ‘Ride ‘Em On Down’ adlı çıkış parçalarının klibinde başarılı oyuncu Kristen Stewart rol aldı.

12 şarkıdan oluşan ‘Blue and Lonesome’ albümünün ortaya çıkış hikayesini grup üyesi Keith Richards şu sözlerle anlattı:“Bir blues albümü yapmaya niyetimiz yoktu. ‘Haydi biraz blues yapalım’ bize uyan bir cümle de değil. Ama sonunda ‘evet bir blues albümü yaptık’ diyebileceğiz.”  Grubun bir diğer üyesi Mick Jagger ise albümü kısa sürede tamamlamaları hakkında “Her şey çok çabuk gelişti. Üç gün gibi bir sürede kaydı tamamladık. Evet bu kadar hızlı bir albüm çıkarmak oldukça eğlenceliydi. Olan biteni gerçekten anlayabilecek ya da şüpheye düşecek zamanınız olmuyor.” ifadelerinde bulundu.

Albümün çıkış parçası olan  ‘Ride ‘Em On Down’, 1 Aralık’ta Youtube’da yayımlanmasının ardından 4 milyon izleyiciye ulaştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.