Ruhun Arınması : ‘’Ayahuasca’’

Düşünün ki ruhunuzu başka boyutlara taşıyarak, üçüncü gözün açılmasını sağlayacak bilinç duvarınızı aşacağınız bir şey istiyorsunuz bunun adı AYAHUASCA. Yerli halkın tabirleri ile Ruh Asması-Ceset Halatı-Yarı Ölüm

Ayahuasca bitkisi; Amazonlar’ da yetişen psiko-aktif (pskidelik) bir bitki. Şamanlar tarafından toplanan ve kaynatılarak hazırlanan bir bitki olan Ayahuasca, her canlıda bulunan (ve insanda) iki kaş arasındaki alın boşluğuna denk gelen hizada bulunan epifiz bezinin salgıladığı DMT molekülünü fazla salgılanmasını sağlar. DMT molekülü ise yalnızca doğum ve ölüm anında fazla salgılanan bir moleküldür (Descartes-Evrim teorisi). Edinilen deneyimlere göre bitki senin dünyadaki egolarından, kin ve nefretlerinden kurtulmanı sağlıyor ki buda sizin yer altından yer üstüne tüm canlılara olan duruşunuzun sorumluluğunu sorgulatıyor.

Ruhun-Arinmasi-Ayahuasca-1

Ruh-beden-akıl üçlüsü, inanç, paralel evren, bilinçaltı, zekâ, bilinç duvarı, nefret hepsinin bir yerde toplanması… Sorunlarından, bağımlılıklarından, korkularından kurtulmak, geçmişinden arınmak isteyen herkesin kurtarıcısı olabilir. Öyle ki; bir seansının uzun yıllar alınan psikoterapiye eşit olduğu söylenen bu egzotik bitkiyi; Peru, Brezilya gibi ülkelerde kurulan tesislerde deneyebiliyorsunuz.

Ruhun-Arinmasi-Ayahuasca-2

Sizlere Peru’da olan sistemi ve oraya nasıl ulaşabileceğinizden kısaca bahsedeceğiz.

Peru’ya vardığınızda şehirden uzaklaşarak Amazon ormanlarının arasından daha sonra ise dünyanın en uzun nehri olan Amazon Nehri üzerinde kano ile yapacağınız egzotik bir yolculuk sonrasında Ayahuasca’yı deneyebileceğiniz köylere, tesislere ulaşıyorsunuz. Amazon ormanında gezintilere çıkıyor farklı hayvanlar, bitkiler, ağaçlar keşfediyor; piranaların bulunduğu nehirde yüzebiliyor hatta yavru timsahlar bile yakalayabiliyorsunuz. Şamanların toplayıp ayıkladıktan sonra büyük kazanlar içinde kaynatarak elde ettikleri Ayahuasca çayını 6 gün süren programlarda 4 seremoniye katılarak (en fazla) ruhunuzu arınmaya bırakıyorsunuz. Bu deneyimi yaşamaya karar verdikten sonra yapmanız gerekenler başlıyor kırmızı et, şeker, alkol, baharatlar, acıları belirli bir süre hayatınızdan çıkarmak zorunda kalıyorsunuz. Kullandığınız ilaçlara da ara vermeniz gerekiyor böylece bünyeniz iyice arınmış olması sağlanıyor.

Ruhun-Arinmasi-Ayahuasca-3

Bu kadar fedakarlıktan sonra kendinizi Ayahuasca çayının büyüsüne bırakma zamanı geliyor. Birinci seremoniye geçmeden önce bilgilendirmeler yapılıyor. Şamanın tavsiyeleri çevirmen tarafından dünyanın çeşitli ülkelerinden gelerek bu deneyimi yaşamak isteyenlere aktarılıyor ve psikolojik olarak rahatlamanız sağlanıyor. Birazdan yaşanacak deneyim için en olması gereken cesaret şamanın sesindeki tınıdan insan ruhuna geçiyor.

Tamamen karanlık bir ortamda minder üzerine oturuyorsunuz, önünüzde istifra ettiğinizde gerekli olacak  kovalar bulunuyor. Çayı içtikten sonraki etkileri kusma ve altına kaçırma olduğundun bu durumun vücudu ve ruhu pisliklerinden arındırdığına inanılıyor. 4-5 saat süren seremoni Şamanist iksirin etkisini göstermesiyle başlıyor ve AYAHUASCA sizi başka boyutlara taşıyarak bilinç duvarınızı ortadan kaldırıyor. Ruhunuz yükselerek bedeninize yüksek bir yerden bakmaya başlıyor. Hayatınızdan görseller görmeye başlıyorsunuz. Etki altında görülenlerin halüsinasyondan çok daha fazlasının olduğu söyleniyor. Peru’da halk tarafından “kadın” olarak da adlandırılan bitkinin etkisi sizin üçüncü gözünüzün açılmasını sağlıyor ve size bu dünyanın ötesindeki yaşama gezintiye çıkarıyor. Sorularınızın cevaplarını görsellerle veya ‘kadın’ sizinle konuşarak çözüme kavuşturuyor.

Seremonin sonuna doğru, kimi zaman ruhunuzun sizi tamamen terk edeceğinizi düşünüp korkuya kapılabiliyorsunuz, sorularla boğuşup zihninizi saran geçmiş anılarınızın verdiği ıstırap sonunda ise hiçbir hazla mukayese edilemeyeceği söylenen bir mutluluk ve huzur ile tüm sorunlarınızdan, soru işaretlerinizden, korkularınızdan kurtularak; hatalarınızı geride bırakıp ruhunuzu arındırıyorsunuz. Yeni doğan bir bebeğin hayata başladığı ilk gün gibi yeni bir hayata başlamanız için gereken sadece bir bardak çay.

Ruhun-Arinmasi-Ayahuasca-4

Ruhun-Arinmasi-Ayahuasca-5

Ruhun-Arinmasi-Ayahuasca-7

Ruhun-Arinmasi-Ayahuasca-8

2 Yorumlar

  1. Avatar

    Gül

    14 Şubat 2019 en 01:03

    Merhaba Bu deneyim hakkında daha ayrıntılı bilgi paylaşır mısınız?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.