Şafak Yıldız

Adım Şafak Yıldız. 1987 Bursa doğumluyum. 2001 yılından beri post prodüksiyon işleri ile uğraşıyorum. Dijital Fotoğraf sanatıyla  var olmayan ama var olmasını istediğim mekanlar tasarlıyorum. Manipülasyonlarımda en çok dikkat ettiğim konu; fotoğraf çekimi öncesindeki hazırlıkların ve farklı yerlerde çekilmiş olan görsellerin tek karede birleştirilmesi işleminin gerçekçi görünmesini sağlamak.

Doğada İstanbul isimli projem için Türkiye’nin Marmara bölgesinden başlayıp Doğu Karadeniz’e kadar uzanan rotada fotoğraf çekimleri gerçekleştirdim. 2013 yılından beri Ticari ve Kişisel işlerimi freelance  olarak devam ettirmekteyim.

24 Şubat 2017’de Daily Sabah gazetesinde Doğada İstanbul isimli projemle yer aldım. 8 Mart 2017’de Galeri Abay sanat galerisinde Ekstaz isimli projem ile karma sergiye katıldım. 21 Mayıs 2017′ de Galeri Abay sanat galerisinde Doğada İstanbul fotoğraf projem ile karma sergiye katıldım. 20-26 Şubat 2017 tarihinde Doğada İstanbul Adlı kişisel fotoğraf sergimi açtım. Photoline Dergisi’nin 2017 Nisan-Mayıs ayında ise Doğada İstanbul projem kapakta yer aldı. Haziran 2017’de Doğada Bursa adlı fotoğraf projem Dergi Bursa’ da yer aldı. Temmuz 2017’de Gezgin Foto isimli dergide portfolyo kısmında yer aldım. Dijital Fotoğraf Sanatıyla yoğun olarak çalışmalar üretmeye devam ediyorum.

Sanatçının farklı projelerden eserleri:

Kendi benliğindeki boyuta ulaşmak…

 

Yükseliş

 

Yırtılan rüyalar

Galata Kulesi

 

Haydarpaşa Garı

 

Kız Kulesi

 

Yerebatan Sarnıcı

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.