Şair Didem Madak’ın Hayatını Anlatan Belgesel İzleyiciyle Buluşuyor!

Türk şair Didem Madak’ın hayatını ve eserlerini anlatan belgesel ‘Son Dizesiz Şiirler: Didem Madak’ izleyiciyle buluşuyor.

Yapımcılığını Fatih Zenginoğlu, yönetmenliğini ise Hikmet Kerem Özcan’ın üstlendiği ‘Son Dizesiz Şiirler: Didem Madak’ adlı belgeselde; Burak Tamdoğan, Levent Üzümcü, Bülent Emin Yarar, Defne Yalnız, Hakan Özgömeç, Lebip Gökhan, Musa Uzunlar, Nebil Sayın, Tuncer Salman ve Yetkin Dikinciler gibi isimler şair Didem Madak’ın şiirlerini seslendiriyor.

Belgesel, Madak’ın feminen şiirlerini, maskülen rollerde görmeye alışkın olduğumuz oyuncular tarafından seslendirilmiş haliyle izleyiciye farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor. Didem Madak’ın hayatına ve eserlerine ışık tutan belgesel, 30 Ocak’ta İstanbul Şişli Kent Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Didem Madak Kimdir?

1970 yılında İzmir’de dünyaya gelen şair Didem Madak, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Şiirleri Öküz, Ludingirra ve Sombahar dergilerinde yayımlanan şair, ilk kitabı Grapon Kağıtları ile  İnkılap Kitabevi Şiir Ödülü’nü kazanmış, 2011 yılında ise henüz 41 yaşındayken kanser hastalığı nedeniyle yaşamını yitirmiştir.

Belgesel Fragmanı:

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.