Salvador Dali’nin Mezarını Açan Yetkililer ‘Bıyığının Hala Bozulmamış’ Olduğunu Söyledi!

Dünyaca ünlü ressam Salvador Dali’nin mezarı, kızı olduğunu iddia eden Maria Pilar Abel’in kazandığı dava sonucu DNA testi için açıldı. Mezarı açan yetkililer Dali’nin meşhur bıyığının hala bozulmamış olduğunu söyledi.

Sürrealist ressam Dali’nin kızı olduğunu iddia ederek mahkemeye başvuran ve davayı kazanan Maria Pilar Abel’in iddiasında haklı olup olmadığını öğrenmek için Dali’nin mezarı açıldı. DNA testi için örnek alan adli tıp uzmanlarından biri Dali’nin bıyığının hala bozulmamış olduğunu söyledi. Dali’nin cesedini mumlayan uzman ayrıca, ‘yüzü ipek bir mendille kaplıydı, muazzam bir mendille. Kaldırdığım zaman bıyığının bozulmadığını görünce mutlu oldum. Yeri epey değişmişti. Saçlarını da görebiliyordunuz.’ ifadesinde bulundu.

Abel’in 2015 yılında açtığı davada iddia ettiği üzere, annesi 1950’li yıllarda Dali’nin evinde hizmetçi olarak çalışmış ve arkadaşlıkları zamanla bir aşk ilişkisine dönüşmüş. Bu ilişki neticesinde de kendisi dünyaya gelmiş. Miras hakkı için başlattığı mahkemece yapılmasına karar verilen DNA testinin sonucu ağustos ayında belli olacak.

Salvador Dali – Maria Pilar Abel

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.