Sanatçıdan Sanatsevere ‘Herkes İçin Orijinal Sanat’!

Gelişen teknoloji, daha hızlı akmaya başlayan hayat ve nefes almaya fırsat bulamaz hale geldiğimiz şu günlerde ihtiyaç duyduğumuz ve ruhumuza iyi gelen nadir şeylerden biri belki de ‘sanat’.

Bitmeyen koşuşturmaca içinde çok sevdiğiniz resme, fotoğrafa, heykele vakit ayıramayıp da ‘evimde, iş yerimde, yanımda yöremde sanat olsun, sanattan bir parça yaşam alanımda var olsun’ diyenlerdenseniz ya da ‘sanatım benim her şeyim, üretiyorum ve ürettiklerimi sanatseverlere ulaştırmak istiyorum’ diyenlerdenseniz size harika bir önerimiz var! 🙂

Türkiye’de son yıllarda yaşanan sanat satışlarındaki azalma ve kapanan galeriler sanatçıları ve sanatseverleri farklı çözümler bulmaya teşvik etti. İşte bu çözümlerden biri de yurt dışında pek çok örneği bulunan fakat Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren SanatBulur.com!

 

Sanatçının eserini direkt sanatsevere ulaştıran, satacağı eserin isimlendirmesinden fiyatlandırmasına kadar sanatçıyı tüm satış sürecinde özgür bırakan, ücretsiz kargo imkanıyla sanatı yalnızca birkaç merkeze değil, Türkiye’nin her köşesine ulaştırma sözü veren SanatBulur.com ‘Herkes İçin Orijinal Sanat’ sloganıyla geçtiğimiz aylarda yayın hayatına başladı.

Asıl amacı ‘sanatçıyı özgür bırakmak’ ve ‘orijinal sanatı herkese ulaştırmak’ olan sitede; sanatçılar kendilerine bir profil oluşturarak eserlerini hiçbir ücret ödemeden siteye ekliyor ve sanatseverlerin doğrudan sanata ulaşmasını sağlıyor. Daha şimdiden 40’tan fazla sanatçının 500’e yakın eserine ev sahipliği yapan SanatBulur.com, gerçekleştirilen satışlardan sadece %20 komisyon alarak her ay yeni bir konsept ve yenilenen küratör koleksiyonuyla sanatseverlerin karşısına çıkıyor.

2017 yılının sonuna kadar 300’den fazla sanatçıyı platforma kazandırmayı amaçlayan SanatBulur.com’un sizler için parlak bir fikri daha var! Yakında yayına alacakları mobil uygulama sayesinde eserleri satın almadan önce ‘duvarımda nasıl durur?’ sorunuza cevap bulabileceksiniz. Satın alacağınız eseri artırılmış gerçeklik destekli uygulamayla duvarınızda görebilecek ve daha doğru seçim yapabileceksiniz.

Türkiye’deki başarısının ardından yurt dışına da açılmayı planlayan SanatBulur.com aynı zamanda genç, dinamik ve profesyonel ekibiyle Sanat Danışmanlığı Hizmeti de veriyor. ‘Sanat’a ve ‘sanatçı’ya kattığı değerin yanı sıra sanatseverleri de unutmayan site, Sanat Karavanı kullanıcılarına özel %10 indirim fırsatı sunuyor. Alışverişinizi tamamlarken ‘sk2017’ kodunu kullanarak Sanat Karavanı’na özel indirimden yararlanabilirsiniz.

‘Herkes İçin Orijinal Sanat’ sözüyle sanatı her yere ve her kesime ulaştırmayı hedefleyen SanatBulur.com’a bir göz atın ve hiçbir yerde benzerine rastlayamayacağınız özel tasarımları keşfetmeye başlayın diyor ve sizi sitede yer alan ‘orijinal sanat’ eserlerinden birkaçıyla baş başa bırakıyoruz.

 

Sanatçı: Büşra Öztürk

Sanatçı: Özgün Demiröz

Sanatçı: Erhan Ayhan

Sanatçı: Oğuz Tan

Sanatçı: Bedri Yılmaz

Sanatçı: Melih Kemal Kılıç

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.