Sanatın Sınırı Yok!

Birazdan göreceğiniz görseller ve bunları yaratan sanatçının yaratıcılığı karşısında eminim ki şapka çıkartacaksınız. Sanat ucu bucağı olmayan bir evren adeta ve sanatçı ruhlu insanlar bu evrende inanılmaz işler ile yolculuk yapıyorlar.

sanatta-sinir-yok-1

Günümüzde plastik atıkların çevreye verdiği rahatsızlığı bilmeyen yoktur. İşte bu rahatsızlığı kendi dünyasında faydaya dönüştüren bir adam Mbongeni Buthelezi. Hayatta fark edilmeyi kendine bir amaç belirleyen sanatçımız plastik atıklardan, evet evet bildiğimiz poşet, pet şişe gibi atıklardan, tablolar oluşturuyor.

sanatta-sinir-yok-2

Maliyeti az ve yararlı bir iş yapmak istediğini bir röportajında belirten Mbongeni Buthelezi, fikri bulduğunda hemen işe koyulmaya karar vermiş. Plastikleri eriterek renkler elde edip bunları şahane tablolara dönüştürüyor.

sanatta-sinir-yok-3

Oluşturduğu tabloları kafasında kurgulamadığını her şeyin renkler ile belirdiğini belirtiyor aynı zamanda. Tablolarında Afrika insanın portreleri ve toplumun sorunları dikkat çekiyor. Sanırım bize de bu dahiyane fikri alkışlamak kalıyor.

sanatta-sinir-yok-4

sanatta-sinir-yok-5

sanatta-sinir-yok-6

sanatta-sinir-yok-7

sanatta-sinir-yok-8

sanatta-sinir-yok-9

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.