Selçuk Ören

Adım Selçuk Ören. 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldim. Mimar Sinan Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden mezunum. Şuan İstanbul’da yaşamaktayım. Çizim yapmaya küçüklüğümde bir şeyler karalayarak başladım ama profesyonel olarak 2009 yılından beri illüstrasyon üretmekteyim. Liseden mezun olduktan sonra grafik tasarım dalında kariyer yapmak istiyordum. Bunun için kendimi geliştirmeye çalışırken karşılaştığım şeyler ve bunların etkisi ile yaptığım araştırmalar sonucunda illüstrasyon dalında iş üretmeye başladım. Bu işteki dönüm noktam 2008 yılında çalıştığım reklam ajansından ayrılıp illüstrasyon alanında iş üretebilmek için ailemin yanına taşınmam oldu.
Çalışmalarıma iç güdüsel olarak başlıyorum. Sonrasında araştırma yaparak geliştirdiğim fikirleri üretmeye çalışıyorum. Uzun bir süre reklam, dergi ve kitaplar için farklı konularda illüstrasyonlar ürettim. 2013 yılından sonra çizgi roman dalında iş üretmeye başladım ve 2015 yılının mart ayından ilk kitabım Sırtlan Kitap logosu ile yayınlandı. Şu anda da serinin ikinci kitabını bitirmek üzereyim. Yıllardır kafamda dönüp duran hikayenin, kitap olarak gerçeğe dönüştüğü görmek iş üretmemdeki en önemli itici gücüm.
Bu hayattaki mottom yıllar sonra keşke zamanında yapsaydım dememek için kurduğum hayalleri elimden geldiğince gerçekleştirmeye çalışmak. Şu anda hala reklam sektöründe grafiker olarak çalışmaktayım. Kurduğum hayalin ilk adımını gerçekleştirmiş durumdayım. Şu andaki hedefim ise başladığım kitap serisini tamamlamak diyebilirim.

SELÇUK ÖREN’E AİT ÇALIŞMALAR

afis_ss_2
AKBABA
bahcede_01 bahceden_02 BATMANallVILLIANS behzat ç
eureko_02
hurriyet ingbank

itahki_02
ithaki_01
ithaki_03
ithaki_04
ntvtarih_01 ntvtarih_02
ntvtarih_03
SEHZADE YANGINI 01
SEHZADE YANGINI 02
SEHZADE YANGINI 03

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Stilkey’nin Kitapları

Los Angeles’dan bir sanatçı Mike Stilkey, resimlerini duvar, kağıt ya da tuval üstüne yapmaktan daha farklı bir şey için düşünürken...

Kapat