SEN NE İÇİN LANETLENDİN?

Chuck Palahniuk’tan Sizi Cehenneme Doğru Sürükleyecek Lanetli 13 Alıntı

1. Ölüm çok sevimsiz görünüyor olabilir ama işin iyi tarafı sadece bir kere geliyor insanın başına.

lanetli-13-alinti-1

2. Televizyon seyretmek ve internette sörf yapmak gerçekten mükemmel bir ölü-olma pratiğidir.lanetli-13-alinti-23. Ölüm, hiçbirimizin yapmayı ASLA tasarlamadığı BÜYÜK BİR HATA… Kepekli poğaçalar ve kolonoskopiler de işte bu yüzden var. Vitaminleri bu yüzden alıyoruz, Pap Smear testini bu yüzden yaptırı Hayır, sen değil… Sen asla ölmeyeceksin… Ve bu yüzden şimdi benden üstün görüyorsun kendini değil mi? Pekâlâ, öyle olsun, devam et böyle düşünmeye. Güneş kremi sür vücudunun her yerine ve elle göğüslerini içindeki kütleyi hissetmek için. Büyük Sürpriz’in içine etmeyeyim ben.

lanetli-13-alinti-3

4. Hayır, bu hiç adil değil ama dünyayı cehenneme çeviren, onun cennet gibi olması gerektiğine dair beklentimiz.

lanetli-13-alinti-4

5. Benim için üzülsen bile, muhtemelen hayatta olduğun için halinden gayet memnun bir şekilde, yiyecek zincirinde senden aşağı olma talihsizliğine uğramış zavallı bir hayvandan bir parçayı ağzına atmış, çiğniyorsun.

lanetli-13-alinti-5

6. Hayır, bu hiç adil değil ama tahminim o ki bana öğrettikleri en kötü şey umut etmek oldu. Eğer ağaç diker, çöpleri toplarsan, onlara göre, işler yoluna girecekti. Tüm yapman gereken cıvık çöplerden gübre yapmak ve evinin çatısını güneş panelleriyle kaplamaktı; bunları yapıyorsan eğer endişe etmene gerek yoktu. Yenilenebilir rüzgâr enerjisi. Biyoyakı Balinalar. Annemle babama göre manevi kurtuluşumuz bunlara bağlı.

lanetli-13-alinti-6

7. Giderek, hangisine daha bağımlı olduğum konusunda şüpheye düşüyorum; umuda mı yoksa Xanax’a mı?

lanetli-13-alinti-7

8. Evet, belki Pakistan’da barakadan bir okul inşa ettirmek için pekâlâ bin dolarlık bir yardım yapabilirler; ama ardından, bu okul hakkında bir belgesel film yapmak, konferans düzenlemek ve bir basın açıklamasıyla neler yaptıklarını bütün dünyaya gösterdiklerinden emin olmak için yarım milyon dolar harcayacaklardır.

lanetli-13-alinti-8

9. Ölüm uzun bir süreç Nalları diken ilk parçan bedenindir. Anlamı ise şudur: Bunun ötesinde, hayallerin ölmelidir. Sonra umutların. Ve bütün bir ömrü, boktan şeyler öğrenmeye, insanları sevmeye, para kazanmaya ve esasında hepsi tamamen anlamsız bir şeylere sahip olmaya feda ettiğin için duyduğun öfken. Gerçekten de, bedenin ölümü, işin kolay kısmı. Bunun ötesinde, anıların ölmelidir. Ve egon. Gururun ve utancın, tutkun ve umudun; bütün bu Kişisel Kimlik Çöplüğü’nün ortadan kalkması yüzyıllar sürer.

lanetli-13-alinti-9

10. Aşırı yaptığımız her şey asgari düzeyde cinsel tatmin sağlayamamanın telafisidir.

lanetli-13-alinti-10

11. Başka çocuklar Pazar okuluna gitti. Ben Ekoloji Kampı’na gitti. Fiji’ Başka çocuklar On Emir’i ezbere öğrendiler. ben karbon ayak izimi azaltmayı öğrendim. Fiji’de Aborijin Beceriler Atölyesi’nde, herkesin bir kenara attığı şu boktan cüzdanları örmek için, organik olarak yetiştirilmiş, sertifikalı, sürdürülebilir, adil ticari kurallara göre toplanmış palmiye yaprakları kullandık. Ekoloji Kampı bir milyon dolara patladı ama biz yine de götlerimizi silmek için aynı pis bambu tuvalet çubuğunu paylaşmak zorunda kaldık. Noel yerine yeryüzü kutlaması yaptık. eğer Cehennem olsaydı, der annem, kürk manto giyenler ve Fransa’da kaçak Nazi bilim adamları tarafından tavşan yavruları üzerinde test edilen saç kremlerinden kullananlar oraya atılırdı.

lanetli-13-alinti-11

12. Ben ölünce, ayrıntıya girmeyeceğim ama şu kadarını söyleyeyim, Bay Sapıkoğlu Sapık levazımatçı beni çırılçıplak görecek, bütün kanımı dışarı akıtacak ve benim on üç yaşındaki bakir bedenimle Tanrı bilir ne dengesiz şehvet oyunları oynayacaktı. Bana çenesi düşük diyebilirsiniz ama ölüm benim gördüğüm en büyük şaka. Annemin parasını ödediği bütün o kalıcı permalardan ve bale derslerinden sonra şimdi burada göbekli, sefil bir ölü yıkayıcı herifin sıcak, tükürüklü diliyle banyo yapıyorum.

lanetli-13-alinti-12

13. Hepimiz izlenmeyi isteriz. Hepimiz arzulanmayı arzu ederiz.

lanetli-13-alinti-13

Bonus: Cehennemde wifi yokmuş.

giphy

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Bir Kültür Çatışması: Marsilya

Fransa’nın en büyük ikinci şehri olma özelliğine sahip olan Marseille (Marsilya) sizi bir kültür karmaşasının içine davet ediyor. Şehir bir...

Kapat