Seyahat Ederken Sosyalleştiren 5 Uygulama

Sürekli gelişen teknoloji ile beraber, tek başına seyahate çıkmak, sanıldığının aksine sıkıcı olmaktansa, fırsata dönüştürülebilecek planlar şeklini alıyor. Aşağıda yer alan uygulamalar ise, size seyahat ederken yeni seyyahlarla tanışabilme olanağı tanıyan ve böylelikle daha keyifli anılar biriktirip, hatta kalıcı arkadaşlıklar edinmenizi sağlayan uygulamalardan sadece beş tanesi.

1. Outbound

seyahat-ederken-sosyallestiren-5-uygulama1

“Etrafınızdaki aynı kafada insanlarla, Outbound sayesinde tanışın” mottosuyla hareket eden uygulama, seyahat ettiğiniz şehirde, başka seyyahlarla tanışabilme, tavsiye edinebilme, yeni seyahatler planlayabilme olanağı sunuyor. Şehri beraber turlayabileceğiniz ya da sadece bir bira için buluşabileceğiniz arkadaşlar edinmenizi sağlarken, bulunduğunuz ya da bulunacağınız şehirde halihazırda planlanmış olan organizasyonlara katılmanıza da olanak veriyor.

2. Couchsurfing

seyahat-ederken-sosyallestiren-5-uygulama2

Couchsurfing, esasında kalacak yer arayan gezginleri ve gezginlere evlerini açabilecek lokal insanları buluşturan bir platform. Ancak sadece kalmak ya da evinizde ağırlamak zorunda değilsiniz. Bu uygulama üzerinden şehrinizi ziyaret eden gezginleri gezdirebilir, hatta sadece bir çay, kahve ya da bira için de buluşabilirsiniz. Couchsurfing bünyesinde planlanan organizasyonlara katılıp, yine seyahat dostlarıyla buluşabilirsiniz. Seyahat planınızı girerek, seyahat arkadaşı aramanıza da olanak veren bu çok yönlü ve yıllardır varlığını sürdüren uygulama ile, gezerken sosyalleşmek, sosyalleşirken güzel insanlar ve anılar biriktirmek oldukça kolay.

3. Meetup

seyahat-ederken-sosyallestiren-5-uygulama3

Meetup, sizi olduğunuz ya da seyahat ettiğiniz şehirde ilgi alanlarınıza göre sınıflayarak sosyalleşmenizi sağlıyor. Sizlerin de kolaylıkla gruplar kurabileceği uygulama, bu şekilde sizinle benzer hobilere sahip insanlarla tanışıp, organizasyonlar yapmanıza olanak sağlıyor. Sadece gezerken değil, aynı zamanda bulunduğunuz şehirde de kolaylıkla kullanabileceğiniz bu uygulama ile hobilerinizi paylaşabileceğiniz insanlarla tanışmak artık çok kolay.

4. Karry

seyahat-ederken-sosyallestiren-5-uygulama4

Diğer uygulamalarda olduğu gibi, seyahat planlarınızı girebileceğiniz Karry, sizi seyahat edeceğiniz yerlerde yaşayan, orada seyahat eden ya da bulunan insanlarla eşleştiriyor. Sadece bu da değil, kendinizi transit yolcu olarak da belirtebileceğiniz uygulama, havaalanında da sizi sosyalleştirebiliyor. Herhangi bir seyahat planınız yoksa dahi, yaşadığınız yerde yeni insanlarla tanışmanıza olanak veren Karry, denemeniz gereken bir uygulama olarak sizi bekliyor.

5. Backpackr

seyahat-ederken-sosyallestiren-5-uygulama5

Backpackr ise, adı üzerinde, eğer bir sırt çantalı gezginseniz, sizin diğer sırt çantalılarla sosyalleşmenizi sağlıyor. Sizlerle aynı yere seyahat eden gezginler bulmanızı sağlarken, sanal etiketler biriktirip, fotoğraflarınızı paylaşmanıza da olanak veriyor uygulama.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.