Sinemanın Emekçileri Ödüllendirildi!

Beyoğlu Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRSAK ve Kültür Kenti Vakfı’nın işbirliğiyle düzenlenen ‘Sinemanın Görünmeyen Kahramanları Ödül Töreni’nde sinemanın emekçileri ödüllendirildi.

Beyoğlu’nda Emek Sineması’nda gerçekleştirilen ödül töreninde sinema emekçisi sektör çalışanlarına ve filmlere ödüller dağıtıldı. Yeşilçam’ın önemli isimleriyle sinemaseverlerin bir araya geldiği ödül töreninin sunuculuğunu ise Oylum Talu ve Atılgan Gümüş ve üstlendi.

‘Sinemanın Görünmeyen Kahramanları Ödül Töreni’nde yönetmen Muzaffer Hiçdurmaz, ışık şefi Süleyman Çekiç, sanat yönetmeni Kadriye Deniz Özen, set amiri Mevlüt Ekinci, oyuncu Cevdet Balıkçı, oyuncu Neşe Arda, yapımcı Günay Kosova, sesçi Tuncer Aydınoğlu, yapım koordinatörü Zafer Par, görüntü yönetmeni Kaya Ererez, laboratuvar uzmanı Türker Par, kurgucu İsmail Kalkan, makyöz Oya Tolga, seslendirmeci Bedia Ener, grafik sanatçısı Erol Ağakay ve prodüksiyon amiri Bekir Çetiner ödüle layık görüldü.

Ödül törenine katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan gece hakkında “Beyoğlu dev bir set gibidir. Her mahallemiz, her sokağımız doğal bir film platosu desem, sanırım abartmış olmam. Yüzlerce insan gece gündüz çalışır. Ama ışıklar sadece iki oyuncunun üstüne düşer. Sinemayı sinema yapan işte o gizli kahramanlardır.” açıklamasında bulundu.

tursak

sinemanin-odul-toreni

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.