Sirene’den Kadınlar Günü’ne Özel Acapella

Çok sesli kadın korosu Sirene, 8 Mart Kadınlar Günü için özel bir acapella hazırladı.

Bora Ayanoğlu’nun bestesi olan, daha önce Hümeyra ve Zuhal Olcay tarafından seslendirilen “Adım Kadın” parçası, Sirene tarafından yeniden yorumlandı.

“Uzak denizlerden gelir sesimiz” mottosunu kadının dinamik, mücadeleci ve özgür karakterini, hem batı hem de Anadolu’nun folklorik müzikleriyle harmanlayarak sunan, adını Yunan mitolojisinin ‘büyüleyici sesli yaratıkları’ Sirenler’den alan Sirene, Türkiye’nin ilk ve en uzun soluklu çok sesli kadın koroları arasında yer alıyor. Kurulduğu günden bu yana geçen dört sene içerisinde ulusal ve uluslararası önemli projelerde yer alan Sirene, geçtiğimiz yıl katıldığı 10. Uluslararası Johannes Brahms Koro Yarışması’nda ‘’Eşit Sesli Oda Müziği’’ kategorisinde J.Brahms, G.P. Palestrina, J.Busto, L.Bardos ve şef Volkan Akkoç’un eserleri ile Altın Madalya’nın sahibi olmuştu.

Sirene bu yıl da uluslararası kariyerine yeni başarılar eklemek üzere Almanya’ya gitmeyi hedefliyor. Sirene’nin Türkiye’yi temsilen katılacağı, besteci Robert Schumann’ın doğum günü şerefine düzenlenen 8. Robert Schumann Koro Yarışması da Haziran ayında gerçekleşecek.

Kaynak: Gazete Duvar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.