Sizi Geçmişe Götürecek Magazinin Tozlu Sayfaları | Tozlu Magazin

Nostaljinin dibine vuran, adeta geçmişe yolculuk yaptıran adresing.com “Tozlu Magazin” köşesiyle eski, çok eski magazin haberlerini de ziyaretçileri için derlemiş.
Siteyi gezerken denk geldiğimiz bu bölümden, sizin için bir derleme yapmak istedik.

 

1. Alpay Geri Dönmeye Hazırlanıyor

Alpay Geri Dönmeye Hazırlanıyor

TÜRK Hafif Müziği sanatçısı Alpay’ın uzun zamandan beri sesi soluğu çıkmıyor… Onun bu sessizliğini çeşitli şekilde yorumlayanlar vardı; kimi Alpay müziği ve sahne çalışmalarını bıraktı, kimi ise, kendini tamamen işine adadı diyordu… İşin aslını öğrenmek için Alpay’ı ziyaret ettiğimizde bu suskunluğun ardındaki gerçek meydana çıkacaktı.. Evet gerçek şuydu: Alpay iş ve müzik çalışmalarını birlikte, hem de hiç aksatmadan sürdürüyordu… Sanatçı, üstelik bir de grup oluşturmuştu.
Haberin devamı

2. Cüneyt Arkın Dağa Çıktı

Cüneyt Arkın Dağa Çıktı (2)

ARABA Bolu Dağları’nın bozuk 11 toprak yolunda yavaş yavaş yukarıya tırmanırken Cüneyt Arkın devamlı olarak çevresine bakıyor, bir şeyler arıyordu. Sonunda arabayı durdurdu ve aşağı indi.
Haberin devamı

3. Gönül Alpay Hizmetçilikten Sahnelere

Gönül Alpay

YAŞAMIN insanlara neler getireceği hiç belli olmuyor. Gönül Alpay da yıllar yılı yokluk içinde yaşadıktan sonra şöhret olarak bol para kazanmaya başlayan bir sanatçımız.

«Okumayı çok istiyordum» diyor sanatçı. «Ama ailemin maddi gücü beni okutmak için yeterli değildi…
Haberin devamı

4. Mehmet Ali Erbil Artık Yuvasında

Mehmet Ali Erbil

YAŞAMIN insanlara neler getireceği hiç belli olmuyor. Gönül Alpay da yıllar yılı yokluk içinde yaşadıktan sonra şöhret olarak bol para kazanmaya başlayan bir sanatçımız. «Okumayı çok istiyordum» diyor sanatçı. «Ama ailemin maddi gücü beni okutmak için yeterli değildi…

Haberin devamı

5. Michael Jackson Rüzgarı

Jackson Rüzgarı

MİLYONLARCA gencin aklını başından alan, plaklarının kapışılarak satıldığı siyah cevher Michael Jackson’ın süper albümü «Thriller» Amerikan listelerinde tam 37 hafta kalarak müzikte en büyük rekoru kırdı. Gençlerin ilahı haline gelen, hayranlarınca «Siyah Melek», «Kara Büyü», «Altın Çocuk» diye isimlendirilen Michael, hislerine kapılmayan, sakin ve nazik bir yapıda. Hayranlarının en büyük korkusu, içine kapalı Michael’ın kendisine gösterilen aşırı sevgiye dayanamayıp bunalıma girmesi ve intihar etmesi… Sınırsız bir servete sahip olan Michael Jackson için yine de fakir denilebilir. Çünkü insanın sahip olabileceği en büyük servet olan özgürlükten mahrum, altın bir kafeste yaşıyor.

Haberin devamı

6. Nükjet Duru Tarzını Değiştiriyor

Nükhet Duru Şarkı Söylüyor

YILLARDIR Pop Müziği sanatçısı olarak dinlemeye alıştığımız Nükhet Duru, bundan böyle Türk Müziği söyleyeceğini açıkladı. Onu, kaldığı Marmara Etap Oteli’nde ziyaret ettiğimiz gün, saz sanatçısı ve bestekar Muzaffer Özpınar’la birlikte çalışıyordu.. Onlar çalışmalarını sürdürürken, biz de merak ettiğimiz soruları sanatçıya yönelttik.

Türk Müziği’ni neden seçtiğinizi bize açıklar mısınız?

Haberin Devamı

7. Serpil Çakmaklı Hayat Kadını Oldu

Serpil Çakmaklı Hayat Kadını

SİNEMADA yeni bir moda başladı… «Hayat kadınlığı» modası.. Önce Müjde Ar, ardından Sevda Karaca, şimdi de Serpil Çakmaklı ve Banu Alkan oynadıkları filmlerde «Hayat kadını» rolü ile kamera karşısına geçtiler.

VARAN I

Yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı ve başrollerini Müslüm Gürses ile Serpil Çakmaklı’nın paylaştıkları «Sen Mutlu Ol Yeter» adlı filmde Serpil Çakmaklı hayat kadını oldu. Yılmaz Köksal, Kazım Kartal, Suzan Avcı, Neriman Köksal ve Süheyl Eğriboz’un rol aldıkları filmin konusu şöyle:

Müslüm, İstanbul’da yaşayan zengin bir ailenin tek oğludur ve evlidir. Karısı doğum sırasında ölür… Bu olaydan sonra Müslüm büyük bir bunalıma düşer ve karısına çok benzeyen Gül (Serpil Çakmaklı) adlı bir kadına aşık olur. Ne var ki, Gül, hayat kadınıdır ve bu gerçeği Müslüm’den gizlemektedir.,. Olaylar ilginç bir şekilde gelişir.

Haberin Devamı

8. Sezen Aksu, Sinan Özer’le Evlendi

Sezen Aksu, Sinan Özer

EVET, bir süredir «ökseye tutulmuş» olan «Minik Serçesmiz sonunda kafese girdi. Böylece bir yıla yakın bir süredir devam eden aşk öyküsü «mutlu son»a bağlanmış, nikah defterinde Sezen Aksu ve Sinan Özer isimleri yanyana yazılmış oldu.

Haberin Devamı

9. Tarık Akan Güreş Tuttu

Tarık Akan Güreş Tuttu

KIRKPINAR’ın bu yılki yağlı güreşleri oldukça hareketli geçti. Yerli ve yabancı turistlerin gösterdiği ilgi ise tahmin edilenin çok üstünde oldu. Kispetlerini giyip, yağlanan güreşçiler yeşil alana ‘Allah Allah…’ sesleriyle çıkıp, el çırpıp, el-enselere başladıkları bir sırada Tarık Akan’ı gördük. Güreşlerin son günüydü. Önce bir anlam veremedik ama, işin aslını daha sonra öğrendik.

Haberin Devamı

10. Zerrin Özer Van Kedisine Özenirse

Zerrin Özer Van Kedisine Özenir

SON yılların en sevilen Türk Hafif Müziği sanatçısı Zerrin Özer’de yine büyük değişiklik var… Önceki yıllarda en çok tenkite uğradığı fazla kiloları düzenli bir gıda rejimi ve her gün uyguladığı jimnastik hareketleri sayesinde atan sanatçı, yine tenkitlere yol açan sahne giysilerini de rafa kaldırarak kendisine birbirinden şık ve ilginç kıyafetler hazırlattı. Zerrin Özer’deki değişiklikler bununla bitmiyor. Sanatçı, bakışlarında da değişiklik yapmaya karar verdi.
Haberin Devamı

 

Bayat haber, kim bunlar, demode, yaşlı mizah, eski reklamlar gibi bir çok konu başlığıyla geçmişe bir kapı açan adresing.com ‘a bizi kısa süreliğine eski yıllara götürdüğü için teşekkür ediyoruz.
Takipteyiz!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.