Slava Fokk’la Resimde Geometrik Yorumlar

Rus sanatçı Slava Fokk, zarif çizgiler ve kullandığı canlı renkler ile sürreal sanata dair farklı çalışmalar üretti. Fokk,  yarattığı imgeleri bazen paradoksal bazen de sembolist tavırlarla yansıttı. Daha sonraları oluşturduğu grafik çalışmalarına, modern yorumlar getirdi. Rusya ‘da yaşadığı dönemlerde kendini baskı altında hisseden Fokk, farklı eserler üretebilme adına başka şehirlere yolculuk etti.

“Eski Yunanlıların bir sözü vardır: Sadece geriye dönüp hiçbir şeyin değişmediğini anlayınca kendimizin ne kadar değiştiğini fark edeceğiz. Bir sanatçının karşılaştığı en büyük zorluk, yaratıcı enerjinin ilk patlamalarını yeterince kanalize etmemektir. Bu meydan okumayla etkili bir şekilde mücadele etmek için kişi sürekli yeteneklerini geliştirmeli.  Eski tasarımları modern dekoratif temalarla birleştiriyorum. Mevcut çalışma grubunda biraz nostaljik bir atmosfer yaratmak istedim. “ 

Fransız sanat akımı olan’ Art Deco’dan etkilenen sanatçı, eserlerinde çarpıcı detaylarla dolu geometrik bir dünyaya işaret ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.