Stephen King Romanı “Revival” Film Oluyor

Usta korku romanı yazarı Stephen King’in “Revival” eserinin, Mike Flanagan tarafından sinemaya uyarlanacağı resmi olarak duyuruldu.

Stephen King’in Revival romanı, 2014 yılında okuyucularıyla buluşmuştu. Kitap, bir uyuşturucu bağımlısının hikayesini konu ediniyor. Kasabaya gelen yeni bakan, ayrılmış olduğu karısı ve görmediği oğlu ile yeniden iletişime geçmeyi takıntı haline getirmiştir. Charles Jacobs’ı kasabada herkes sevmeye başlar. Tabii eski karısı ve oğlu hariç. Kasabada Jacobs ve oğlunun başına korkunç şeyler gelecektir. Bu sırada hikayenin odağı tüm bu olayları gözetleyen Jamie Morton’a geçer ve olay H.P. Lovecraftvari bir korku dizisine dönüşür.

Beyazperde haberine göre, Revival’ın yönetmen koltuğuna; Gerald’s Game, The Haunting of Hill House, Doctor Sleep gibi korku türündeki yapımlarla tanınan Mike Flanagan geçecek. Ayrıca filmin senaryosunu da Flanagan kaleme alacak.

Başarılı yönetmenin ayrıca Midnight Mass isimli korku dizisini çekmeye hazırlandığı bilinenler arasında yer alıyor. Tüm bunlardan önce Netflix yapımı The Haunting of Hill House‘un yeni sezonu The Haunting of Bly Manor izleyicilerle buluşacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.