Stephen King’in Romanından Uyarlanan ‘It’ (O) Filminin Fragmanı Yayınlandı!

Dünyaca ünlü ABD’li yazar Stephen King’in romanından sinemaya uyarlanan ‘It’ (O) filminin ilk fragmanı yayınlandı.

The Shining, The Green Mile (Yeşil Yol), Insomnia (Uykusuzluk) gibi romanların sahibi, gerilim ve korku alanında başarılı eserlere imza atan Stephen King’in bu kez de ‘It’ (O) adlı romanı aynı adla sinemaya uyarlandı. Çok sayıda eseri Türkçeye de çevrilen yazar; Bram Stoker Awards, World Fantasy Awards ve British Fantasy Society Awards gibi önemli ödüllerin de sahibi oldu.

Yazarın 1986 yılında yayımladığı romanı ‘It’ (O), 1990 yılında mini dizi şeklinde ekranlarda yer almıştı. Şimdi ise Andrés Muschietti’nin yönetmenliğinde sinema filmi olarak izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Başrollerinde Bill Skarsgård, Javier Botet ve Owen Teague’nun rol aldığı filmde; ABD’nin Maine eyaletinde, küçük bir kasabada yaşayan 7 çocuğun hikayesi anlatılıyor. Dışlanmayla ve hayatın çeşitli sorunlarıyla baş başa kalan 7 çocuğun palyaço kılığında dehşet saçan Pennywise ile gerilim ve korku dolu macerası 8 Eylül’de sinemaseverlerle buluşacak.

Filmin Fragmanı:

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Bedriye Teyze’den Tüm Kadınlara!

Bilecik’in Gölpazarı ilçesine bağlı Kurşunlu köyünde oturan 55 yaşındaki Bedriye Berber Engin, birçok kez Bilecik’te Kütüphane Haftası Etkinlikleri kapsamında ‘’En...

Kapat