Su Altı Fotoğrafçılığının Renkli İsmi Jenna Martin

Son dönemlerde su altında çalışan telefonların ve fotoğraf makinelerinin artması ile beraber, pek çok kişi bu yaz yaptığı tatilde denizde ve havuzda birbirinden eğlenceli fotoğraflar çekti; fakat Jenna Martin gibi bazı kişiler için su altında fotoğraf çekmek yalnızca bir eğlence değil, bir tutku ve bir iş.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Montana Eyaleti’nde eşi, kızı ve çiftliğindeki hayvanları ile yaşayan Jenna Martin bir su altı fotoğrafçısı. Psikiyatrik rehabilitasyon dalında lisans üstü çalışmalarını tamamladıktan sonra, kariyerini sürrealist bir denizaltı fotoğrafçısı olma yolunda değiştiren Martin, kendi su altı kamera muhafazasını kurduktan sonra su altında portreler çekmeye başladı. Çalışmalarını Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çeşitli sanat galerilerinde sergileyen fotoğrafçı, dünyanın pek çok yerinde sualtı fotoğrafçılığı dersleri veriyor. Martin’in su altında fotoğraf çekmek isteyenler için bazı önerileri arasında; açık görüşlü olabilmek, her suyun aynı olmadığını asla unutmamak, modelinize karşı sabırlı olabilmek ve başarılı su altı fotoğrafları çekmek için zamana ve bolca emeğe ihtiyaç olduğunu akıldan çıkartmamak gerektiği var.

Fotoğraflar yoluyla alternatif bir hayali gerçeklik yaratmayı isteyen Martin, oldukça renkli bir kişiliğe sahip. Jenna Martin, boş zamanlarında hayvanlarla ilgilendiğini, yemek yaptığını, dünyanın farklı noktalarına uçak bileti baktığını söylüyor ve her sorunun biraz müzik ve dans ile çözülebileceğine inanıyor. Yeni yerler keşfetmeyi ve yeni diller öğrenmeyi seven fotoğrafçı, herhangi bir konu ile ilgili şüpheye düştüğünde, mutlaka o konunun üzerine giden biri. Jenna Martin’in kişiliği ile ilgili bildiğimiz bu bilgiler ışığında, yarattığı sanat eserlerinin onun bu renkli, heyecanlı ve meraklı kişiliğinden yansımalara da ev sahipliği yaptığını söylemenin yanlış olmayacağını düşünüyorum.

İşte O Fotoğraflardan Bazıları:

JennaMartinPic1

JennaMartinPic2

JennaMartinPic5

JennaMartinPic4

JennaMartinPic3

JennaMartinPic6

JennaMartinPic7

JennaMartinPic8

JennaMartinPic9

JennaMartinPic10

JennaMartinPic11

JennaMartinPic12

JennaMartinPic13

JennaMartinPic14

JennaMartinPic20

JennaMartinPic17

JennaMartinPic22

JennaMartinPic24

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.