Suat Armağan’ın İki Yeni Teklisi ile Egzotik Ve Karanlık Tınılara Kulak Verelim!

1987, Ankara doğumlu müzisyen Suat Armağan müziğe çocukluk yıllarında eline bir gitar alarak başlıyor. O günden sonra tutkusu kendisine yol arkadaşı oluyor. Geçtiğimiz aylarda ise piyasaya sürdüğü iki teklisiyle, üretiminin meyvelerini dinleyicisiyle buluşturuyor.

Gitar çaldığı dönemde, Türk müziği ve koro müziğine de ilgi duyuyor. Müziğe duyduğu ilgi onu mühendis olmaktan da alıkoymamış olacak ki; 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oluyor.

Mezuniyetinin ardından 2012 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MIAM) “Performans” alanında yüksek lisans programına kabul ediliyor ve sanatçının İstanbul macerası başlıyor. Bu şehirle birlikte sanatçı için yepyeni fakat aşina olduğu bir dönem de başlamış oluyor.

“Çağdaş Müzik” ile tanıştığı MIAM döneminde elektronik ve rock müzik ögelerini minimalist bir perspektifte inceleme fırsatı buluyor.

Kararlı adımlarla yürüdüğü bu yola ise 2019 yılında iki tekli eşlik ediyor. MesRecords etiketiyle yayınlanan “Tuhaf” ve “Gitmek İstedim” parçaları ile bağımsız müzik sahnesine giren Suat Armağan, sahne ve prodüksiyon çalışmalarını da hali hazırda sürdürüyor.

İlk teklisi “Tuhaf” ile karanlık ve egzotik tınıların sanatçının minimal süzgecinden geçip dinleyicisiyle buluşuyor. Projede, rock, elektronik, saykodelik ögeler yalın bir anlatımla karşımıza çıkıyor.

2018 Mayıs ayında İstanbul’da çalışmalarına başlayan sanatçıya, davulda Nihal Saruhanlı, klavyede Gonca Varol, gitarda Daniel Griladze ve bas gitarda ise Selim Aydın eşlik ediyor.

İlk teklinin hemen ardınan piyasaya “Gitmek İstedim” parçası çıkıyor. “Tuhaf”tan alışık olduğumuz karanlık, egzotik ve o güçlü tınılara burada da yer veriliyor. Parça, hem şehrin kalabalığına de hem insanın içindeki kaosa atıfta bulunan cinsten.

Öyle ki; Suat Armağan ikinci teklisi “Gitmek İstedim”i tanımlamak için: “Büyük şehirlerin, geniş yollarını ve yüksek binalarını sarmış toz kütlelerinden seslenen; iç içe geçmiş sokak seslerinin ve uzak kapı gürültülerinin müziğidir” ifadesini kullanıyor.

Kaosun hiç bitmediği bir şehirde yaşarken, sanatçı 2019’un ilk yarısında paylaşmaya hazırlandığı 4 teklinin ardından 2019 Eylül’de yayınlayacağı albümün çalışmalarını da bir yandan sürdürüyor.

Tüm dijital platformlardan dinleme fırsatı bulacağınız bu parçalara sizler de kulak verin dileriz!

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.