Tatil Fotoğraflarına Dikkat!

‘’Kimler şimdi burada olmak ister? İsteyenler hemen fotoğrafı beğensin, yorum yazsın, paylaşsın. Keşke şimdi orada olsam diyenler… Harika yerlere gidip görmüşsünüz, çok şanslısınız… Ne kadar güzel bir yer böyle! Buraları görmüşsünüz, çok şanslısınız‘’

Her gün sosyal paylaşım sitelerinde benzer yorumlar görüyoruz. Harika doğa fotoğrafları, özellikle kediler olmak üzere sayısız hayvan resimleri, seyahat fotoğrafları, insanı hafiften kıskandıran yerler, mekanlar, deniz, kum, maceraperest arkadaşlar ve inanılmaz güzel anılar.

Ama gerçekten ‘’inanılmaz’’… Çünkü paylaşımların doğru olup olmadığını bilemiyoruz.

Esprili bir anlatım için abartılı bir başlık seçtim yazıya fakat tek abartan ben değilim.Yahoo Lifestyle’da yayınlanan habere göre, bu bilinemezliğe kafayı takan 25 yaşındaki bir öğrenci Zilla van der Born. Born, iki-üç gün kendisini eve kapatarak, Photoshop programı nın yardımı ile ailesi, arkadaşları ve bütün tanıdıklarını bir haftalık Güneydoğu Asya tatiline  gittiğine inandırdı.

Zilla Asya Kıtasında bir plajda

zilla2

zilla1

Oturduğu evin garajı bir Budist tapınağı haline geldi.

zilla3

Seyahati sırasında tanıştığı, tatile birlikte devam ettiği çok iyi arkadaşlar.

zilla4

zilla8

Zilla okyanus sularında balıklarla birlikte yüzerken.

zilla5

zilla6

Tarihi mekanları gezerken.  

zilla7

Zilla van der Born, bu dönemde süratle gelişen iletişim teknolojileri ve sosyal medya paylaşımlarının göründüğü kadar doğru ve güvenilir olmadığına vurgu yapmak istiyor. Bununla alakalı bir proje ödevin parçası olarak hazırladığı bu numara, gerçekten anlamlı bir mesaj veriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.