fbpx

The Lion King Filminin İlk Uzun Fragmanı Yayınlandı

Doksanlı yıllarda Disney’in en başarılı eserlerinden biri The Lion King (Aslan Kral), tekrardan uyarlanıyor. O günden bu günlere bir kült haline gelen filmin yeniden çekiminde ise live action adı verilen, gerçek canlıların ve gerçek mekanların kullanıldığı yöntem kullanılıyor.

Disney’in en önemli filmlerinden birisi olarak kabul edilen The Lion King’i yeniden çekmek için yönetmen koltuğuna Jungle Book filmini yöneten Jon Favreau oturuyor. Filmde Donald Glover Simba’yı, Beyonce Nala’yı, James Earl Jones Mufasa’yı, Chiwetel Ejiofor Scar’ı, Seth Rogen Pumbaa’yı ve Billy Eichner ise Timon’u seslendiriyor.

Yeni fragmanda gördüğümüz kadarıyla ilk filmde insanların hayran olduğu hemen her şey yerli yerinde duruyor. Fil mezarlığı sahnesi, Simba, Pumbaa ve Timon’un yolculukları, sürünün geçişi gibi sahnelerin hepsi fragmanda gözüküyor. Jon Favreau, klasik filmi alıp modern görsel efektler ile üzerinden geçmiş gibi duruyor. Film fragmanlarıyla her geçen seyircileri daha da sabırsızlandıracak gibi duruyor.

Ve işte yeni fragman:

Önceki fragman:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.