The Piano Guys’dan Müziğe Renkli Yorumlar

Amerika’nın St. George kentinde bir tesadüf sonucu tanışan Paul Anderson ile Jon Schmidt’in 2010’da küçük müzik videoları çekmeleriyle başlamış olan serüven, onlara Steven Sharp Nelson’ın katılmasıyla daha da renklendi. Youtube’a ‘The Piano Guys’ adıyla yükledikleri videolar, binlerce kişi tarafından hayranlıkla seyredildi ve dinlendi. 3 milyondan fazla Youtube kullanıcısı kanallarını takip etti. 2012 yılında Sony ile anlaştılar. 2011’den günümüze 5 albüm çıkarttılar. Peki, The Piano Guys’ı diğer Youtube kanallarından ayıran ve bu kadar fazla insanı kendilerine hayran bırakan şey neydi?

Piyanonun başında Paul Anderson ve çellonun başında Steven Sharp; Mozart ile Michael Jackson gibi aynı parçada çoğumuzun hayal bile edemeyeceği devleri birleştiriyor ve parçaya keyifli mi keyifli bir klip çekiyorlar. Klasik müziği hiç bu kadar heyecanlı, Pop’u hiç bu kadar huzur verici dinlememiş olabilirsiniz; ama kendilerine The Piano Guys diyen bu müzisyenler “Asla olamaz!” denilen işleri yapmakta çok başarılılar.

Star Wars’un akıllara kazınmış olan jenerik müziği ya da Beethoven’ın 5. Senfonisi gibi parçalara kendi yorumlarını katmaları haricinde kendi parçalarını da besteleyen The Piano Guys, Afrika müziğinden, Amerikan müziğine kadar geniş bir yelpazeye sahip.

Müziğe renkli yorumlar katarken, dinleyicilerine ilham vermek isteyen The Piano Guys’la ilgili daha fazla bilgiye, grubun kendi internet sitesinden ulaşabilirsiniz:

http://thepianoguys.com

Pınar İnan

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Binghamton Üniversiteleri işletme öğrencisi
Sanat Karavanı Yazarı.

1 Comment

  1. Sedat BvB

    03 Eylül 2015 at 22:55

    With this wonderful description of piano guys , I started listening them and they become one of my favorite bands.
    Their understanding of music extraordinary and they can excite the listeners. While listening their music you can feel different emotions at the same time . To illustrate you can get excited when you listen the songs you heard it before but at the same time you are fascinated by it because you think this version is better than the other one..
    Thank you!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Genç Piyanist Kaan Turan, İtalya’da Düzenlenen Yarışmada Dünya Birincisi Oldu!

Genç piyanist Kaan Turan, İtalya'da düzenlenen Uluslararası Tadini Müzik Yarışması 11-13 yaş kategorisinde dünya birincisi oldu. İtalya'nın Bergamo şehrinde düzenlenen...

Kapat