Tracey Emin: “Where I Want To Go”

“Tracey Emin’in sanatı feminist doktrinini yansıtır.”

Viyana’nın önemli müzelerinden biri olan The Leopold Müzesi, genç İngiliz sanatçılarının önemli bir figürü olan Tracey Emin’in 80’den fazla eserine ev sahipliği yapıyor. “Where I Want To Go” ismini taşıyan, 24 Nisan’dan bu yana devam eden sergi 14 Eylül’de son bulacak.

tracey-emin-where-i-want-to-go (2)

Tracey Emin, kendi işlerinin yanı sıra, bu sergide aynı zamanda büyüleyici bir sanatsal işbirliğine de imza attı. Sergide sadece kendi çalışmalarını sergilemekle kalmayıp, aynı zamanda Albert Paris von Gütersloh Portresi ile hatırlayacağımız Egon Schiele’ın da çizimlerinden bazılarına sergisinde yer verdi.

tracey-emin-where-i-want-to-go (3)

‘’Kraliyet Akademisyeni” unvanını taşıyan sanatçının resimsel dili doğrudan ve keskin bir dildir. Kendi biyografisi adeta tükenmez bir ilham kaynağı niteliğinde olan sanatçının, aynı zamanda eserlerinin başlıkları da işlerinin ayrılmaz bir parçası konumundadır. Çalışmalarında genellikle karşılıksız aşk, acı, özlem ve arzuyu konu almaktadır.

tracey-emin-where-i-want-to-go (4)

Leopold Müzesi’ndeki bu sergide, Tracey Emin tarafından çeşitli teknikler ve malzemeler kullanılarak yapılan neon lambalar, bronz heykeller, akrilik tablolar, videolar ve çeşitli enstalasyonlardan oluşmaktadır.

tracey-emin-where-i-want-to-go (5)

Emin’in bu sergisinde feminist söylemlere karşı bir provokasyon ve cinsellik temasını görmekteyiz.

tracey-emin-where-i-want-to-go (6)

tracey-emin-where-i-want-to-go (7)

tracey-emin-where-i-want-to-go (8)

tracey-emin-where-i-want-to-go (9)

tracey-emin-where-i-want-to-go (10)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.