Tufan Kızılırmak

Adım Tufan Kızılırmak. 13 Ağustos 1992 Ankara doğumluyum. Üniversiteye kadar öğrenim hayatımı Antalya’da devam ettirdim. Ailemin isteği üzerine lisede sayısal dehşetine kapılsam da daha sonra beni çizmem konusunda çok desteklediler hala da her zaman ilk tebrik edenler onlar oluyor.
Sanırım ortaokul zamanımda babamın arabasında bulduğum bir mizah dergisi beni bu yola soktu. Her mizah dergisinde olduğu kadar argo ve müstehcen espiriler olduğu  için okumama sıcak bakmasa da babam, ileride o dergide ben de yer almıştım. Bu tutkuyu ileri taşımak için 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar – Grafik bölümüne girdim. Çizeceğim konuları eğer bir proje değilse spontane yapmak daha keyifli geliyor. Müzikle birleştirmeye çalıştığım birkaç projem olmuştu ama diğer çalışmalarımda yayınevlerinin ve çalıştığım dergilerin yolladıkları text e göre ve içeriğe uygun olacak bir kompozisyon kuruyorum. Evimde müzik dinlerken çizdiğim, tasarladığım, boyadığım bir illüstrasyonu kitapçılarda ve insanların elinde görmek sanırım beni en çok teşvik eden şey olmuştur her zaman.
Yakın zamanda kız arkadaşım ile bir sanat atölyesi planımız ve halihazırda üzerinde çalıştığımız bir dergi fikrimiz var. Bakalım…

TUFAN KIZILIRMAK’A AİT ÇALIŞMALAR
sabit son1
11415581_10153372222312451_6459884706461001254_o
Print
çizgiroman
Tufan Kızılırmak:2016

eskiz
hint li cocuk

iniesta
orhan -01calvino camus duvR eskiz copy

Mallarme masacamus
nazım2şiir
quaresma
van basten

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.