Mutlaka Takip Etmeniz Gereken Türk Gezginler

Hepimizin aklının bir köşesinde, bir gün her şeyi bırakıp yollara düşmek vardır. Yaşam şartları, sorumluluklar ve bir çok diğer nedenden dolayı ne yazık ki bir çoğumuz bunu başaramıyoruz. Fakat aramızda bunları başarabilen ve gerçekten hepimize ilham olacak insanlar var.

Sanat Karavanı olarak bazı isimlerle birebir tanışıyor, bazılarını ise uzun süredir takip ediyoruz. Sizinde eklemek istediğiniz isimler varsa lütfen yorum olarak yazın, listeyi genişletelim.

 

BİZ EVDE YOKUZ

Duygu ve Bilgehan ile Sanat Karavanı olarak katıldığımız bir etkinlikte tanıştık ve hikayelerine hayran kaldık. 2012 yılında filizlenen bu yola çıkma fikri, onların hayatını tamamen değiştirdi. Şu an tamamen seyahat ederek hayatlarına devam eden Bilgehan ve Duygu’yu Youtube ve Instagram hesaplarından mutlaka takip etmenizi öneririz.
Ayrıca Sanat Karavanı vs. Biz Evde Yokuz masa tenisi müsabakası olacak yakında. Şimdiden hazırlanmaya başlasalar iyi olur diye düşünüyorum…

DİDEM OKAY (1woman1bike)

Sanat Karavanı’nın gezgin yazarı. Yakın dostum, Didem Okay.

Motoruyla uzun yollara, hikayelere yolculuk yapan Didem aynı zamanda Sanat Karavanı’nın değerli yazarlarından. Didem’in yazılarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda yaptığı tırmanışlar, yolculuklar ve kamplardan ilham verici hikaye ve fotoğraflar için Instagram hesabına mutlaka bakın derim.

 

YAĞMUR ARAT

Aslında Emre ile Yağmur’u tek bir maddede yazmak isterdim ama ikisininde ayrı ayrı yerleri var. Emre’ye birazdan geleceğim… Yağmur Arat ile ilk kez Japonya’da çektiği bir videoyu youtube kanalında izlediğim zaman tanıştım. Akabinde dünya turunda olan arkadaşım Emre Durmuş ile bir araya geldiler ve serüvenlerine birlikte devam etme kararı aldılar. Geçtiğimiz haftalarda Kadıköy’de bir araya geldiğimizde ikisini de bir kez daha sevdim. Çok farklı ve keyifli bir hikayeleri var, şuraya ilk izlediğim videosunu bırakıyorum.

Nerde kalmıştık.

EMRE DURMUŞ

Emre gerçekten bir çok insanın inanamayacağı türden bir yolculuk yaşıyor. Bunu kendisine de ifade etmiştim. Ayrıca youtube hesabında seyahat etmek isteyenlerin işlerini kolaylaştıracak videolar, gittiği ülkelerin kültürlerini ve yaşayışlarını anlatan bilgilendirici içerikler yayınlıyor.

 

KERİMCAN AKDUMAN

Özellikle Instagram storylerinde zaman zaman kaybolduğum, yeni evli, kısada olsa sohbetinden çok keyif aldığım Kerimcan’ın Instagram hesabına mutlaka bir bakın.

 

BESTAMİ KÖSE (Plansız Gezgin)

Yıllar önce tanıştığım, çok keyifli ve faydalı işlere imza atan plansız gezgin Bestami. Hakkında çok konuşmadan onunla yaptığımız röportajı şuraya bırakıyorum, okuyun.

Interrail Hakkında Her şey | Bestami Köse Röportaj

 

KEMAL KAYA (Yolda Olmak)

2009 sonlarında uzun yıllardır yaptığı işi bırakarak, yolda olmaya gönül veren Kemal Kaya’nın hem blogu, hemde sosyal medya hesapları gerçekten takip edilmeye değer.

 

 

3 Yorumlar

 1. Avatar

  Ahmet Yılmaz

  03 Mayıs 2018 en 08:13

  Ensar Sevindik ve Yiğitcan İç ikiside otostop ile dünyayı geziyor,youtube kanallarından takip edebilirsiniz.

 2. Avatar

  yıldz

  04 Mayıs 2018 en 00:41

  @gulsen_guler
  @seyahatvemuzik

 3. Avatar

  mali

  18 Şubat 2020 en 21:09

  degisik yollarda
  yırtık pantolon

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.