Türk Ressam Dünyaca Ünlü Louvre Müzesi’nden Altın Madalyayla Döndü!

İKÜ Sanat Galerisi Müdür Yrd. Doç. Dr. Reyhan Uludağ, Paris’te Louvre Müzesi’nde düzenlenen Uluslararası Plastik Sanatlar Etkinliği’nde altın madalyaya layık görüldü.

Dünyaca ünlü Louvre Müzesi’nde gerçekleştirilen, Güzel Sanatlar Ulusal Kurumu (SNBA)’nun organize ettiği etkinlik dahilinde, resim, heykel, seramik, baskı ve sergi tasarımı alanlarında ödüller dağıtıldı. Düzenlenen ödül töreninde Uludağ, yağlı boya eserleriyle altın madalyanın sahibi oldu. Daha önce de çeşitli ödüller kazanan Uludağ, 6 Ocak’ta Ankara Kursart Sanat Galerisi’nde kişisel sergisini açmaya hazırlanıyor.

Güzel Sanatlar Ulusal Kurumu tarafından düzenlenen etkinliğe Türkiye’den 23 sanatçı, dünyanın 20 farklı ülkesinden ise 100’den fazla sanatçı katılım gösterdi.

 

2 Yorumlar

 1. Avatar

  Ayfer

  22 Aralık 2016 en 01:08

  Sizi yürekten kutluyorum. Zor günler yaşıyor Türkiyem. Böylesi bir haber içimi o kadar ısıttı ki anlatamam. Başarılarınız daim olsun. Gururlandırdınız bizi.

 2. Avatar

  erdem madison

  23 Aralık 2016 en 12:09

  Hep yalan dolan. Sanatın değeri sanat eserinin kalitesiyle değil, sanatçının kimliğiyle doğru orantılı değişiyor. Olay ne ürettiğinin ötesinde kimleri tanıdığınla bağlantılı. Üzücü bir durum. Hak edilmeyen bir başarı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.