Türk Sineması Berlin Film Festivali’nde!

Dünyanın önemli film festivallerinden biri olan Berlin Film Festivali’nde Türk filmlerinden oluşan bir seçki de yer alacak.

Berlin Film Festivalleri programı ve Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği ‘Festivaller İstanbul’da 2016’ projesiyle 13-15 Kasım’da İstanbul’da olacak. Atlas Post Pordüksiyon ve Walton Hotels Galata’nın ortak çalışmasıyla yapılacak proje dahilinde Türk filmleri arasından yapılacak seçki,  9-19 Şubat 2017 tarihlerinde Berlin Film Festivali’nde gösterimde olacak.

Geçtiğimiz yıllarda  Ümit Köreken’in Mavi Bisiklet, Mete Gümürhan’ın Genç Pehlivanlar, Ahu Öztürk’ün Toz Bezi ve Barış Kaya ile Soner Caner’in Rauf filmleri proje kapsamında seçilerek Berlin Film Festivali’nde izleyici ile buluşmuştu. Proje ile yapımcı ve yönetmenlerin sektör temsilcileriyle bir araya gelmeleri sağlanırken, Türk sinemasının uluslararası festivallerde yer edinmesi de projenin başlıca amaçları arasında yer alıyor.

mavi-bisiklet

toz-bezi

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Unutulmuş Bir Osmanlı Sanatı: Hüve’l Baki

Bir gün bir yabancı sahaflar çarşısına uğrar (zira İstanbul’a gelip sahaflar çarşısına uğramayan sanatsever yabancı pek azdır) , orada bir...

Kapat