Türk Yapımı Bilim Kurgu Dizisi ‘Geçit’ten İlk Görüntüler!

Türkiye’de günden güne birbirinin taklidi haline gelen diziler artarken diğer yandan da ilginç fikirler oluşmaya ve dizi sektöründe ‘yeni bir nefes’ haline gelmeye devam ediyor. Türk bilim kurgu dizisi ‘Geçit’ de yaratıcı kurgusuyla ve genel Türk dizisi algısına göre ‘kısa’ bölümleriyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

İnternet dizileriyle beraber değişmeye başlayan ‘Türk dizisi’ algısı, yapımcılığını BOOM Yapım’ın üstlendiği bilim kurgu dizisi ‘Geçit’le yeni bir boyuta taşınıyor. 20 dakikalık ilk bölümünün çekimleri gerçekleştirilen dizi, izleyiciyi zamanda yolculuğa çıkarıyor. Dizide, Tarkinalar adlı gizli bir örgütün hüküm sürdüğü geleceğe (100 yıl sonraya) giderek ikiz kardeşini kurtarmaya çalışan bir gencin hikayesi anlatılıyor.

Diziden paylaşılan ilk görüntülerde ise beyazlarla kaplı, buzul çağına girmiş İstanbul görüntüsü ve yarısı yok olmuş, kullanılamaz haldeki boğaz köprüsü dikkat çekiyor. Henüz bir televizyon kanalıyla anlaşma sağlamayan dizinin internet üzerinden yayınlanacağı düşünülüyor.

2 Yorumlar

 1. Avatar

  Jerfi

  21 Haziran 2017 en 13:36

  Bu da biraz taklit olmuş ama yine de başlangıç ve yapılabiliyor olduğunu göstermek açısından sevindirici…

 2. Avatar

  Aytac

  22 Haziran 2017 en 18:29

  Turkiyede bu tarz ufuk acici diziler sart surekli entrika sapiklik yalan tarih dizilerinden biktik.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.