Türkiye’de Opera ve Baleye Yoğun İlgi!

Türkiye'de Opera ve Bale

Devlet Opera ve Balesi‘nin uluslararası alanda düzenlediği festivaller, yaz döneminde toplamda 30 bin sanatseverin katılımıyla beraber rekor sayıya ulaştı.

Rönesans Başyapıtı Yaşlı Bir Kadının Mutfağında Bulundu

Türkiye’de Opera ve Bale Seyirci Sayısıyla Rekor Kırdı

Elde edilen başarı ile ilgili bir takım açıklamalarda bulunan Devlet Opera ve Balesi‘nin Genel Müdürü tenor Murat Karahan, Türk halkının her geçen gün opera ve baleye karşı olan ilgisinin artığını belirtti. Daha sonrasında ise açıklamalarına devam eden Devlet Opera ve Balesi‘nin Genel Müdürü, iyi bir sezon geçirdiklerini de dile getirerek şu ifadelere yer verdi:

Muhteşem bir sezon geçirdik, rekorlar ardı ardına geldi. Bugüne kadar hiç ulaşılmayan seyirci ve hasılat rakamlarına ulaştık. O yüzden bizim için büyük bir gurur vesilesi oldu. Geçmiş yıllara göre çok daha fazla seyirciye ulaştık. Antalya, İstanbul, Bodrum ve İzmir’de düzenlenen festivallerle yaklaşık 30 bin seyirciye ulaştık. Bu bizim için rekor bir sayı. Bu durum hasılatlarımızı da olumlu yönde etkiledi. Yaz dönemi başarılı bir sezondu. İzleyici ve hasılatta geçen yıla oranla yaklaşık yüzde 17’lik bir artış yakaladık. Yukarı yönde yükseliş trendini gerçekleştirdik ve trend gelecek sezonda da devam edecek.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.