Türkiye’nin İlk Serbest Katılımlı Orkestrası Kuruluyor

Şef Musa Göçmen’in enstrüman çalabilen her çocuğun dev bir orkestranın parçası olabilmesi amacıyla başlattığı proje ile birlikte Ankara’da çocuk filarmoni orkestrası kurulacak. Göçmen’in Suje Kültür Merkezi ile iş birliği yaparak hataya geçirdiği proje, müzik kursuna giderek enstrüman çalmayı öğrenmiş her seviyedeki çocuğa hitap edecek.

Farklı seviyelerdeki çocukları bir orkestrada buluşturmayı hedefleyen proje kapsamında, başvurular Eylül 2019’a kadar alınacak. Seviye tespitlerinin yapılmasının ardından çalışmalarına başlayacak çocuk filarmoni orkestrası, “Yeni Yıl Konseri” ile ilk kez sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Şef Göçmen, eğlence, keyif ve severek öğrenme üzerine kurulu bir sistem oluşturduklarını vurgulayarak, “Bu, profesyonel olmayanların orkestrası olacak. Periyodik konserler vereceğiz. Konsere yönelik çalışan hedefi olan orkestra heyecan, sevgi, eğlenceyle birleşince çok güzel şeyler ortaya koyacak. Amacımız, çocuklarımızın yüzünün gülmesi, zevkle neşeyle müzik yapmaları.” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.