Türkiye’nin İlk Uluslararası Standartlardaki Müzikali ‘Animals Musical’ İzleyiciyle Buluşuyor!

Türkiye’nin uluslararası standartlardaki ilk müzikal prodüksiyonu ‘Animals Musical’ 29 Ocak’ta izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Gate Sahne Sanatları’nın 110 kişilik dev kadrosuyla sahnelenen müzikal, yediden yetmişe her yaş grubuna hitap ediyor. Ahmet Kazanbal’ın yazıp yönettiği müzikal, insan vücuduyla entegre olan dev hayvan kuklaları, geleneksel temalı kostümleri ve fantastik anlatım tarzıyla izleyicileri büyülemeye hazırlanıyor.

29 Ocak’ta  UNIQ Hall’de sahnelenecek olan müzikalin konusu ise şöyle:

Asırlar boyu; aynı toprağın çocukları birbirleriyle savaştı. Nesiller değildi sadece yok olan, Afrika’nın nefesiydi ve bir gün kabile büyükleri bir araya gelip “Biz” olmaya karar verdi. Bundan böyle tüm kabilelerde ve hatta şehirlerde, 7 yaşına giren her birey, Afrika’nın ruhunu öğrenmek için oluşturulan “*Ubhuntu*” köylerine gönderilecekti. Afrika sonunda rüya gibi bir yaşama kavuşmuştu.

Çünkü her çocuk saf doğar ve Afrika’nın sırrı çocuktur.

Madalyonun diğer yüzündeyse, barışı bozmaya kararlı kabileler vardı. Onlar için önemli olan tek şey daha fazla topraktı. Ve şimdi ki hedefleriyse; hayvanlarla iç içe yaşanılan Adilah’ ın Ubhuntu köyüydü. Bir anda hayatları değişen köy halkını neler bekliyordu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.