Tuvalet Kağıdı Rulolarından Maske Yapan Adam: JACQUET

Junior Fritz Jacquet isimli Fransız sanatçı, tuvalet kağıdı rulolarından yaptığı maskelerle sanat dünyasının yaratıcılık kısmında yerini sağlamlaştırdı!

Jacquet, çok erken yaşlarda kağıtlara hayran olmuş ve sanatını bu yönde icra etmeye başlamıştır. Maskeleri yaparken kağıtları katlama ve buruşturma tekniklerini incelemiş ve deneyimlemiştir. Sanatçı eşsiz tekniğinin kökenlerini geleneksel origami sanatından esinlenerek ortaya çıkarmıştır.

Birbirinden farklı yüzleri kapsayan bu koleksiyon, hayali kişilerin büyüleyici yüzlerini kaplayan 40 maskeden oluşmaktadır. Sanatçının yaratma süreci ve gelişimi şaşırtıcı olduğu kadar aynı zamanda benzersizdir. Bu büyüleyici maskeler tuvalet kağıdının elle yontulması sonucu ortaya çıkmış ve parçalar daha sonra farklı pigmentlerle kaplanmıştır. Her maske 9×9 cm siyah çelik bir ayak üzerinde, 10 ile 100 cm arasında değişen uzunluğundaki esnek bir metal sap üzerine sabitlenmiştir.

Anlamlı ve etkileyici bu büyük maskeler hayal gücünüze meydan okumakla kalmayıp sizi kendi hikayelerinize doğru götürüyor!

jacquet-2

jacquet-3

jacquet-4

jacquet-5

jacquet-6

jacquet-7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.