Uluslararası Göç Filmleri Festivali Bugün Başlıyor

Uluslararası Göç Filmleri Festivali bu akşam başlıyor. Festival kapsamında 45 film çevrimiçi olarak gösterilecek.

Gaziantep’te yapılması planlanan ancak salgın nedeniyle ertelenen festivalin açılışında artırılmış gerçeklik teknolojisiyle Gaziantep’teki tarihi Mecidiye Han görüntüleri sanal sahne olarak kullanılacak.

Etkinlikte dünyaca ünlü isimlerin yer aldığı jüri ile Uluslararası Uzun Metraj, UNICEF Uluslararası Kısa Film ve Aynı Gemi Kısa Film olmak üzere üç kategoride yarışacak filmler tanıtılacak. Jüri başkanlığını yönetmen Nuri Bilge Ceylan‘ın üstlendiği yarışmanın jürisinde Danny Glover, Emir Hadzihafizbegovic, Joan Chen, Lone Scherfig, Sandy Powell ve Seyyid Şahap Hüseyni yer alıyor.

Saat 20.00‘de başlayacak Uluslararası Göç Filmleri Festivali açılış töreni CNN Türk‘ün yanı sıra festivalin internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında canlı yayınlanacak.

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek 45 filmin gösterileceği festivalde tüm gösterimler ücretsiz olacak. Sinemaseverlerin filmleri izlemek için www.festivalscope.com sitesine üye olması ve sınırlı sayıda gösterim için rezervasyon yaptırması gerekiyor.

Festival İngiltere’deki Stonehenge Anıtı ile Göbeklitepe’nin dijital olarak harmanlanmasıyla oluşturulan sanal sahnede 21 Haziran‘da düzenlenecek kapanış töreniyle sona erecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.