fbpx

Ünlü Çizgi Roman Yazarı Stan Lee Hayatını Kaybetti

Spider Man, Black Panther, Fantastic Four, X-Men, Daredevil, Hulk ve Iron Man gibi Marvel karakterlerinin yaratıcısı Stan Lee, 95 yaşında hayatını kaybetti. Lee ailesinin avukatı Kirk Schenck, yaptığı açıklamada Lee’nin bu sabah Los Angeles’da hayata gözlerini yumduğunu duyurdu.

Stan Lee Kimdir?

Stan Lee, 28 Aralık 1922, New York doğumlu, Amerikalı çizgi roman yazarıdır. Ailesi maddi sorunlar çekiyordu. Okulu bıraktıktan sonra çizgi roman yayınlama şirketi Timely’de çalışmaya başladı. İlk hikayesi 1942 yılında Captain America (Kaptan Amerika) hakkındaydı. Stan Lee adı altında imzaladı hikayelerini… Timely, ismini Marvel Comics olarak değiştirdikten sonra da yeni karakterler yaratmaya devam etti. Fantastic Four (Fantastik Dörtlü)’u 1961 yılında yarattı ve bunu Hulk takip etti. Bir yıl sonra ise Spider-Man (Örümcek Adam)’ı yayınladı. Daredevil ise 1964’te ortaya çıktı. Tüm bu karakterler Stan Lee’yi çok başarılı kıldı. Zamanla Marvel’ın önemli beyinlerinden ve tanınan yüzlerinden biri haline geldi.

Biz de önemli başarılara imza atarak milyonların kalbini kazanan ve onlara yeni dünyalar bahşeden Stan Lee’yi, saygı ve sevgi ile anıyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.