Ünlü Tiyatrocu Gülriz Sururi Hayatını Kaybetti

Dün gece vefat eden tiyatrocu Gülriz Sururi, bugün defnedildi. Gülriz Sururi’nin ölüm haberini manevi kızı verdi. Ünlü oyuncunun manevi kızı Zeynep Miraç Özkartal açıklamasında “Sessiz bir defin istediği için vasiyetini yerine getirdik. Kendisi definden sonra duyurulmasını istedi. Bir süredir sindirim sisteminden rahatsızdı. Dün kaybettik. Bugün de defnettik. Vasiyeti gereği başka bilgi paylaşamıyoruz” sözlerini paylaştı. 

Biz de önemli bir sanatçımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor, sanatçının ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Gülriz Sururi kimdir?

Gülriz Sururi, 24 Temmuz 1929 tarihinde İstanbul‘da doğdu. Gulriz Sururi’nin babası Türkiye’de ilk operet kurucularından olan Lutfullah Sururi, annesi ise opera sanatçısı Suzan Lutfullah. Ailesi müzikal olduğundan ötürü çocuk yaşlarda sanatla tanışan ünlü tiyatrocu 13 yaşında, İstanbul Şehir Tiyatrosu Çocuk Bölümü’ne kayıt oldu ve sahneye çıktı. 

Küçük yaşlardan hayatının sonuna kadar dramdan güldürüye ve müzikli oyuna dek her çeşit eserde rol alan Sururi, oyunculuğunun dışında Türk tiyatrosunda yöneticilik de yaptı.

Anılarını yazarak yazarlığa başladı ve üç cilt olarak yayımladı. Ayrıca bir roman, bir öykü kitabı ve gazete yazılarından bir derleme de yayımladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.