Ursula K. Le Guin’in ‘Sözcüklerdir Bütün Derdim’ Kitabı Yayımlandı

Bilim kurgu ve fantezi edebiyatın unutulmaz yazarı Ursula K. Le Guin’in sözcüklerle derdi olan herkese hitap ettiği kitabı ‘Sözcüklerdir Bütün Derdim’ Türkçede yayımlandı.

Yazar adaylarının yanı sıra sözcüklerle derdi olan herkesi gemisine alan Ursula K. Le Guin; kimi zaman nasıl okumak gerektiğini, kimi zaman edebiyatın ne olduğunu ve asıl önemlisi ne olmadığını gösterip hayal gücünün ışığıyla bildiğimiz dünyayı yıkıyor. Çeşitli yazarların sözcük dünyasından da örneklemeler yapan Le Guin, okuru cevherlerden alıntılarla buluşturmanın yanı sıra cevher sanılanların da çakıl taşıyla eş değer olduğunu gözler önüne seriyor.

Geçtiğimiz ocak ayında hayatını kaybeden başarılı yazar Ursula K. Le Guin’in ‘Sözcüklerdir Bütün Derdim’ kitabı Damla Göl çevirisi, Hep Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

“Bir gün mezar taşım olduğunda, üstünde sadece ismim olsun istiyorum. Fakat bundan da öte, yazarının cinsiyetiyle değil, yazılışının kalitesiyle ve eserin değeriyle yargılanan kitapların üstünde görmek istiyorum ismimi.” 

– Ursula K. Le Guin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.