Uykucu Kitapseverlere Müjde: Book&Bed Pansiyonları

Japonya’nın en eski başkentlerinden biri olan Kyoto, Japon şairlere ve yazarlara yüzyıllar boyunca esin kaynağı olmuştur. Geçmişinden gelen kitap aşkı ve “bin yıllık başkent” ismiyle bilinen Kyoto şimdilerde çok ilginç bir konaklama türü ile karşımıza çıkıyor. Book&Bed Kyoto “kütüphane-pansiyon” ikilisini bir araya getiren ve yeni bir konaklama fikriyle ortaya çıkan bu yeni pansiyon hizmeti tüm kitap kurtlarını koltuklarından kaldıracağa benziyor.

Kyoto’nun ünlü Gion merkezinde bulunan bu kitap dostu pansiyon hem eğlence hem de iş amaçlı seyahat eden kitapseverlerin uğrak mekanı olacağa benziyor. Kyoto’nun yeni merkezine konumlanmış bu pansiyon 5000’den fazla kitapla ziyaretçilerine keyifli ve bir o kadar da huzur dolu bir uyku vaat ediyor. Japonca kitapların yanında İngilizce de olmak üzere birçok öykü, roman ve çizgi roman da okurlar için özenle seçilmiş.

Bir binanın 9. katında yer alan bu pansiyon tam 20 odasıyla(minik kitap rafları) hizmet vermektedir. 2 metrekarelik kitap raflarında konaklamanın 1 gecelik fiyatı ise 5.300 Japon Yeni yani yaklaşık olarak 46 Amerikan Doları’na denk gelmektedir. Her oda ziyaretçiler için kişisel lamba, elektrik prizi, askı ve depolama alanları sağlamaktadır. Ayrıca müşteriler pansiyonun ücretsiz wi-fi ve duş hizmetlerinden de faydalanabilmektedirler. Book&Bed pansiyonları Kyoto ve Tokyo olmak üzere iki farklı noktada hizmet vermektedir.

Kitaplara ve onlara duyulan sevgiyi arttırmaya yönelik bir felsefeyle kurulan Book&Bed Pansiyonları kitapseverlere en mutlu “uykuya dalma anı” deneyimini yaşatmayı amaçlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.