Üzerlerine Basılmasın Diye Salyangozları Boyayan Sanatçı

Stefan Siverud, salyangozların üzerine basılmasın diye “Snailpimp” adını verdiği bir proje geliştirdi. Salyangozların kabuklarını boyayarak insanların dikkatini çekmeyi amaçlayan Siverud, Pacman’den Fight Club’a, mavi köpek balığından gökkuşağına kadar birçok renkte ve desende adeta bir sanat oluşturmuş. Yalnızca boya kullanmayan sanatçı eklediği minyatürlerle de dikkatleri çekiyor.

üzerlerine-basilmasin-diye-salyangozlari-boyayan-sanatci1
Proje salyangozları korumak için olsa da herkesin aklında soru işaretleri de oluşturdu. Sanatçı boyaların zehirli olmadığını söylese de salyangozlara başka bir tehlike oluşturup oluşturmayacağı tartışma konusu.
Fakat dünyadaki bütün salyangozlar bu şekilde kurtarılamayacağına göre herkesin bu proje sayesinde de biraz daha bilinçlenmesi ve düşünceli olup dikkat etmesi gerekiyor.

üzerlerine-basilmasin-diye-salyangozlari-boyayan-sanatci3 üzerlerine-basilmasin-diye-salyangozlari-boyayan-sanatci7 üzerlerine-basilmasin-diye-salyangozlari-boyayan-sanatci5 üzerlerine-basilmasin-diye-salyangozlari-boyayan-sanatci6 üzerlerine-basilmasin-diye-salyangozlari-boyayan-sanatci4

üzerlerine-basilmasin-diye-salyangozlari-boyayan-sanatci8 üzerlerine-basilmasin-diye-salyangozlari-boyayan-sanatci9

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.