Narcos Dizisinin Pablo Escobar’ı | Wagner Moura

Wagner Moura kimdir

Netflix’in 2015 yılında insanlığa armağan ettiği güzel yapımlardan biri olan Narcos dizisini bilmeyeniniz yoktur. En azından hiç izlemediyseniz bile az çok adını duymuşsunuzdur. Bu haftaki konumuzda ise Narcos dizisinin Pablo Escobar’ı olarak tanıdığımız Wagner Moura’yı yakından tanıyacağız. Peki, Narcos dizisinin Pablo Escobar’ı Wagner Moura kimdir?

Wagner Moura Kimdir? Hayatı ve Biyografisi

Narcos dizisiyle adını dünyaya duyuran Wagner Moura, 27 Haziran 1976‘da Brezilya’nın Salvador şehrinde dünyaya gözlerini açmıştır. Tam adı Wanger Maniçoba de Moura olan yıldız oyuncunun çocukluğundan beri tek hayali başarılı bir oyuncu olmaktı.

Annesinin ev hanımı, babasının da hava kuvvetlerinde çavuş olduğunu belirten Moura, kendi deyimiyle fakir bir aileden geldiğini söylüyor. Tüm bu olumsuzluklara rağmen küçük yaştan beri hayalini kurduğu oyunculuk kariyerine henüz 15 yaşındayken ayak basan Moura, her ne kadar oyunculuk kariyerini taçlandırmak adına eğitim almak istese de babasının baskıları sonucunda gazetecilik eğitimi almak zorunda kalmıştır.

Daha sonrasında babasının zoruyla Bahra Federal Üniversitesi‘nde gazetecilik eğitimi alan yakışıklı oyuncu, gazetecilik okurken aynı zamanda müziğe de merak sarmıştır. Bu merakını bir adım daha öteye taşıyan genç sanatçı kuruluşunda katkısı olduğu Sua Mae grubu ile müzik sektörüne de giriş yapmıştır.

Bu grupta vokalist ve söz yazarı olarak görev alan Moura, oyunculuk kariyerindeki en büyük sıçrayışı ise 2008 yılında Elite Squad filmiyle beraber gerçekleştirmiştir.

Wagner Moura – Elite Squad (2007)

2008 yılında yayınlanan Elite Squad filmde Captain Roberto karakterini canlandıran Moura, bu rolünden dolayı Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı ödülüne layık görülmüştür. 2008 yılından sonra kariyer basamaklarında hızlıca yükselen genç sanatçı, daha sonrasında ise Elite Squad 2, Romance, Elysium: Yeni CennetSeni Seviyorum Rio ve Umut Kırıntıları filmleriyle beraber karşımıza çıkmıştır.

Tüm bu başarısına rağmen, Wagner’a dünya çapında şöhret kazandıracak efsanevi proje henüz daha karşısına çıkmamıştı.

Wagner Moura kimdir sorusunun cevabını verdiysek o zaman Moura’nın Pablo Escobar’a evrilişine de ayrı bir başlık altında değinelim.

Wagner Moura kimdir

Wagner Moura ve Pablo Escobar

2008 yılında Elite Squad filmiyle beraber oldukça büyük bir başarıya imza atan yönetmen Jose Padilha, Moura’ya hayatının rolünü teklif etmiştir. Bu teklif ise 2015 yılına tüm dünyaya damgasını vuracak ve yıllar geçse dahi unutulmayacak bir yapım olan Narcos dizisinde Pablo Escobar’ı canlandırmaktır.

İlk başta teklifi reddeden genç oyuncu, Padilha’nın yoğun ısrarı üzerine bu rol teklifini kabul etmiştir. Bu rol için yaşam şeklini baştan aşağıya değiştiren Mouro, bu rolü daha iyi kavrayabilmek adına Escobar’ın memleketi olan Medelin’e taşınmıştır.

Burada İspanyolca kursuna başlayan genç sanatçı, bu sırada boş durmayarak Kolombiya tarihini de sular seller gibi ezberlemiştir. Escobar rolünün hakkını verebilmek için oldukça sıkı bir çalışma yürüten Moura, hayatı boyunca unutamayacağı bir deneyimi Narcos dizinin çekimleri sırasında yaşamıştır.

Bu rol için 4-5 ay boyunca gece gündüz demeden sıkı bir şekilde çalışan Moura’nın önündeki bir diğer önemli engel ise Pablo Escobar‘ın kilosudur. Escobar’a benzemek için toplamda 30 kilo almayı başaran yakışıklı oyuncu, bu rol ile öyle bir özdeşleşmiştir ki çekimler bittikten sonra bile kendini bir süre Escobar sanmıştır.

Escobar karakterini beyninin ve vücudunun içine saplandığını belirten yakışıklı oyuncu, halen bu rolün etkisinden çıkmadığını da özellikle belirtiyor.

Özel Hayatı

Oyunculuk kariyerinin dışında 2001 yılından beri evli olduğu gazeteci eşi Sandra Delgado’dan Bem, Salvador ve Jose adında 3 çocuğu olan yakışıklı oyuncu, tıpkı Escobar gibi ailesi ve çocuklarına oldukça bağlı olduğuna da özellikle dikkat çekiyor.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu konuyla beraber Wagner Moura kimdir sorusunun cevabını az çok vermeye çalıştık. Eğer, bu tür içeriklere merakınız var ise Bir Başkasının Paranoyasını Yaşamak | Mr. Robot Dizisi konusuna da bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Kaynak:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.