Webrazzi Summit’te Yer Alan Tek Sanat Girişimi: SanatBulur.com

Neredeyse kuruluşundan bu yana iş birliği içerisinde hareket ettiğimiz, sanat, sanatçı ve sanatsever adına giriştikleri bu girişimde Sanatbulur.com güzel işlerin altına imza atmaya devam ediyor.

Türkiye’nin en etkili internet konferansı  Webrazzi Summit bu yıl 18 Ekim’de  katılımcılarına yoğun bir program sundu. Bu konferansın bizim için önemi ise, bu büyük konferansta bir sanat girişimi bulunması, bu girişimin ise yoldaşımız Sanatbulur.com olması idi. Gönül isterdi ki sanatbulur.com tek olmasın, farklı sanat projeleri ve girişimleri yer alsın. Fakat Sanat Bulur bize bu konferansta yer alarak bir umut oldu.

Hanzade Doğan Boyner’den Sina Afra’ya, Markafoni satın alımıyla adını duyuran Cafer Mahiroğlu’ndan The Abraaj Group ortağı Selçuk Yorgancıoğlu’na kadar girişim ve iş dünyası ekosisteminden önemli isimleri bir araya getiren etkinlikte dikkat çeken alanlardan biri de elli girişimin kendilerini tanıttığı Startup Lounge’taki standlardı. SanatBulur.com ekibi katılımcılara sanat pazarını ve online sanatın son yıllardaki yükselişini aktarırken, iş dünyasının sanat odaklı bir projeye olan ilgisi görülmeye değerdi.

Webrazzi Summit bünyesinde 2015 yılından bu yana yapılan ve yılın öne çıkan 10 girişiminin yer aldığı Webrazzi Arena’da ise SanatBulur.com kurucu ortaklarından sevgili dostumuz Recep İlkbahar sahne aldı ve gerçekleştirdiği sunum ile MENA ve Türkiye’den çıkarak dünyaya yayılacak global markaları FindsArt.com’un lansmanını gerçekleştirdi.

FindsArt.com’un online sanat piyasasında global bir oyuncu olma hedefiyle Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Türkiye üzerinden başlayarak globale açılacağının altını çizen İlkbahar, 2018’in ilk çeyreğinde yayın hayatına başlaması planlanan global site üzerinden kurulu form vasıtası ile şimdiden sanatçı ve sanatsever başvurularını almaya başladıklarını söyledi.

SanatBulur.com’un güncel verilerine de değinen girişimci, 70’ten fazla sanatçının 500’den fazla eserini barındırdıklarını ve her geçen gün artan bir ivmeyle daha fazla sanatçının daha fazla eserini daha fazla sanatsevere ulaştırmaya devam ettiklerini belirtti.

Ayrıca bakınız : ” Sanatçıdan Sanatsevere ‘Herkes İçin Orijinal Sanat’!

 

 

Soykan Kömürcü

Founder @sanatkaravani

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.