‘Wonder Woman’ Türkçe Yayımlandı!

Dünyaca ünlü çizgi roman karakteri ‘Wonder Woman’, ‘Wonder Woman – Yeni Dünya’ adıyla ilk kez Türkçe yayımlandı.

Grant Morrison ve Yanıck Paquette’in yaratıcı zihinlerinden çıkan ‘Wonder Woman – Yeni Dünya’, dünyaca ünlü kadın süper kahraman Wonder Woman hakkında şimdiye kadar görebileceğimiz en kışkırtıcı başlangıç hikâyesini yeni bir anlatımla sunuyor.

DC Comics’in New York Times çok satan Yeni Dünya serisinin yeni çizgi romanı ‘Wonder Woman – Yeni Dünya’, Yapı Kredi Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Binlerce yıldır, Cennet Adası’nın Amazonları erkeklerin yıkımından uzakta, güçlü bir toplum kurmuşlardı. Ama içlerinden biri bu izole yaşamdan mutsuzdu: Diana, Amazonların Prensesi, adanın ötesinde çok daha büyük bir dünya olduğunu biliyor ve onu keşfetmek istiyordu; ancak korumacı annesi tarafından engelleniyordu. Diana kaçma fırsatını hayatında gördüğü ilk adam, Hava Kuvvetleri pilotu Steve Trevor ada sahiline çakıldığında buldu. Pilotun durumu kritikti ve Diana onun hayatını kurtarmak için çok uzun zamandır Amazonlara yasak olan Erkeklerin Dünyası’na cesaretle adım attı. Amazonlar ise peşinden gelecek ve onu Cennet Adası’na zincirlere vurarak geri götüreceklerdi çünkü Diana onlara zulmeden dünyadan uzak durmayı emreden en eski kanunlarını çiğnediği için yargılanmalıydı.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Flamenkonun Asi Kadını Ursula Lopez İstanbul’a Geliyor

Tutkunun ve ateşin dansı olarak bilinen flamenkonun duayeni Ursula Lopez, ekibi ile birlikte 21-22 Kasım 2014 tarihlerinde TİM Show Center'da...

Kapat