Yalnız ve Sınırsız Büyümenin Hikayesi ‘Yen’ Ekim Ayında Craft Tiyatro’da!

Anna Jordan’ın kaleme aldığı, Fatih Gençkal ve Zeyneb Gültekin tarafından Türkçeye çevirilen ‘Yen’ oyunu, Çağ Çalışkur yönetmenliğinde yeni sezonda da sahnedeki yerini alıyor.

‘Yalnız başına ve sınırlar olmadan büyümek zorunda bırakılmanın hikayesi…’ olarak tanımlanan oyunda; Bora Akkaş, Berker Güven, İdil Sivritepe ve Neslihan Yeldan rol alıyor.


-Benim adım Bobbie. Annanem ünlü birinin ismi olduğunu söylüyor. Kim olduğunu bilmiyorum. Bu da Hench. Tam radyoluk bir suratı var.

Hench ve Bobbie. Şiddet, porno, playstation oyunları ve köpekleri Taliban’la bir evin içinde yalnız başına büyümeye çalışan iki çocuk. Nevrotik, alkolik, şeker hastası, sadece canı istediğinde ziyarete gelen anneleri, Maggie…

-Benim hayatımdaki en güzel şey o.

-Başka ne var hayatında?

Ve sokaktan gözlerini dikmiş, onları izleyen küçük memeli…

-İşte yine bütün gece playstation oynamıştım. Biliyorum çünkü oynamaya başladığımda hava yeni kararıyordu. İşemeye bile gitmedim sadece oynadım. Sonra bir sigara yaktım ve perdeleri açtım. Of sana anlatamam Jen. Bütün oda aydınlanmış gibiydi. Güneşle…Sonra koltuğa oturup bütün dumanı odanın ortasına üfledim, ışığın olduğu yere. Dumanın, güneşin içinde aldığı şekilleri izledim. Gözlerimi alamadım. Buna ne deniyordu yani bir şeyden gözünü alamadığında?

Ve Jen…

Sevgi, olasılıklar ve tehlikelerle dolu bir dünya…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.