‘Yarının Kadın Yıldızları’ Belirlendi

46. İstanbul Müzik Festivali’nin geleceğin kadın müzisyenlerini desteklemek amacıyla başlattığı ‘Yarının Kadın Yıldızları’ adlı projede kazanan isimler açıklandı.

‘Yarının Kadın Yıldızları’ projesi kapsamında; lisans veya lisansüstü seviyesinde yurt dışında bir müzik okulundan kabul alan, yurt dışında müzik eğitimini sürdüren ya da kariyer gelişimine olumlu katkıda bulunacak ustalık sınıfı, orkestra seçmesi, uluslararası yarışma gibi etkinliklere katılım veya çalgı alımı için desteğe ihtiyaç duyan kadın müzisyenlerin destekleneceği belirtilmiş ve proje başlatılmıştı. Destek fonundan yararlanma hakkı kazanan isimler ise açıklandı.

İstanbul Müzik Festivali Direktörü ve İKSV Genel Müdür Yardımcısı müzikolog Yeşim Gürer Oymak başkanlığında, keman sanatçısı ve orkestra şefi Hakan Şensoy, piyanist Muhiddin Dürrüoğlu, klarnet sanatçısı Ayşegül Kirmanoğlu ve besteci Özkan Manav’dan oluşan seçici kurul tarafından yapılan değerlendirmelerle ‘Yarının Kadın Yıldızları’ belirlendi.

Ayrıca kazanan isimler İdil Biret’le birlikte 28 Mayıs akşamı Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da düzenlenecek ‘Yarının Kadın Yıldızları konserinde sahne alacak.

İşte o liste:

·         Alara Acar, Arp

·         Aslı Su Kurtuluş, Flüt

·         Deniz Ayşe Birdal, Viyolonsel

·         Deniz Su Polat, Viyola

·         Ezgi Göktürk, Piyano

·         Ezgi Sarıkçıoğlu, Keman

·         Ezgi Su Apaydın, Keman

·         Gizem Sözeri, Kontrbas

·         Gülin Ataklı, Obua

·         Güneş Hızlılar, Arp

·         İdil Yunkuş, Keman

·         Ramona Kemmer, Piyano

·         Sesim Bezdüz, Keman

·         Ülker Tümer, Viyolonsel

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.