Yaşar Kemal’in Balmumu Heykeli TÜYAP Kitap Fuarı’nda Ziyaretçi Akınına Uğruyor!

Türk edebiyatının usta yazarı Yaşar Kemal’in balmumu heykeli, 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

28 Kasım’da Grand Pera’da  açılacak olan Madame Tussauds İstanbul’da sergilenecek balmumu figür, bugünlerde 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda sergileniyor. Yaşamı boyunca 40 esere imza atan, Türk edebiyatını kendi üslubuyla dünyaya tanıtan ve Anadolu efsanelerinden esinlenen usta yazarın balmumu heykeli; 30’dan fazla sanatçının ortak çalışmasıyla 6 ayda tamamlandı. Yazarın 1990’lı yıllardaki görüntüsüne göre yapılan heykelde belirtilen kıyafet ve aksesuarlar, Yaşar Kemal’in eşi tarafından Madame Tussauds İstanbul’a hediye olarak verildi.

2015 yılında hayatını kaybeden yazarın balmumu heykeline gösterilen ilgi günden güne artıyor. Ziyaretçiler, heykelin gerçeğe fazlasıyla benzemesi nedeniyle heykelin yanındaki koltuğa oturarak fotoğraf çektiriyor ve onu yakından inceleme fırsatı buluyorlar.

Heykelin asıl sergileneceği yer olan Madame Tussauds İstanbul ise 28 Kasım’da Grand Pera’da açılıyor. Tarih, kültür, sanat, spor ve siyaset dünyasından ünlü isimlerin balmumu heykellerinin sergileneceği merkezde yer alacak 50’den fazla heykel ziyaretçilerle buluşacak ve ziyaretçilerin heykellerle fotoğraf çekilmesine de olanak tanınacak.

yasar-kemal-balmumu-figur

yasar-kemal-balmumu-figur-3

yasar-kemal-balmumu-figur-4-1

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.