Yazarların El Yazması Hikayelerini Okurlarla Buluşturan Proje: ‘Belki Okursun Belki Yazarsın’!

İzmir Alsancak’taki Belki Kitabevi, yazarların el yazması hikayelerinin basımı yapılmadan okuyuculara ulaşmasını sağlayacak bir proje başlattı.

‘Belki Okursun Belki Yazarsın’ adlı projeyi kitabevinin işletmecileri  Özgür Madak ve Harun Doğruçeken, Oğuz Atay’ın Demiryolu Hikayecileri adlı eserinden etkilenerek başlatmışlar. Oğuz Atay eserinde; tren istasyonlarında yazdıkları hikayeleri oradaki yolculara satmaya çalışan hikayecileri anlatır. Hikayenin yarattığı etkiyle yola çıkan Özgür Madak ve Harun Doğruçeken, yazarların el yazılarıyla yazdıkları hikayeleri, hiçbir başka müdahale olmadan okuyucu ile buluşturuyor. Zamanla mektup, günlük, deneme ve şiir gibi türleri de hikayelerin yanına eklemek ve okuyuculara ulaştırmak istiyorlar. Projenin adında da belirtildiği gibi isterseniz oradaki hikayelerden birini seçip okuyorsunuz, isterseniz de oraya okunması için yazdığınız bir hikayeyi bırakıyorsunuz.

Kaan Çaydamlı, Ahmet Büke, Yıldız İlhan, Kerem Işık, Semih Çelenk, Handan Gökçek ve Murat Şahin gibi yazarların da desteklediği proje; okuru ve yazarı yakınlaştırıyor. Okur ve yazar arasındaki her türlü işlemi ve müdahaleyi ortadan kaldırıp, çok daha samimi bir etki yaratıyor. Sizin de anlatacaklarınız ya da anlamak istediğiniz yeni şeyler varsa, kim bilir? ‘Belki Okursun Belki Yazarsın’…

belki-okursun-belki-yazarsin

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.